Home / Sponsor Yazılar / MEME BÜYÜTME AMELİYATI NASIL YAPILIR

MEME BÜYÜTME AMELİYATI NASIL YAPILIR

meme-buyutme-ameliyati

Cerrahi girişimler her zaman anestezi altında yapılır. Girişim yapılan bölgeye göre anestezi işlemi de değişmektedir. Genel ve lokal olmak üzere iki çeşit anestezi türü bulunmaktadır.

Doğal Meme büyütme ameliyatları genellikle genel anestezi altında yapılmaktadır. Çünkü böylesi daha konforlu olmaktadır. Ağrı ve acı duymadan uyutularak yapıldığında kişi bir şey hissetmez ve hatırlamaz.  Ameliyat öncesi hastanın tüm kan tetkikleri ultrasonografi gibi preop dediğimiz değerlendirme yapılmaktadır. Böylelikle anestezi esnasında herhangi bir olası durum ile karşılaşıldığında müdahale edilebilmektedir. Ya da operasyon sırasında meydana gelebilecek komplikasyonlar önlenmiş olmaktadır.

Operasyon öncesinde bazı hekimler genel anestezi değil de lokal anestezi uygulamaktadırlar. Bu anestezi de size uyuşukluk veren sedatif denilen bir madde verilmektedir. Yani tüm operasyon boyunca uyanık olacaksınız. Fakat bölgede bir ağrı ya da acı hissetmeyeceksiniz. Yalnız genel anestezi yapılmadığından operasyon boyunca uyanık olacaksınız ve bu sizde huzursuzluk yaratmaktadır. Bu yüzden daha çok genel anestezi kullanılmaktadır. Doğal Meme büyütme ameliyatlarında bölgede 2-3 cm bir kesi oluşturulmaktadır. Bu kesinin içine silikon yerleştirilir. Bu kesi meme ucu veya koltuk altından yapılabilir. Kesinin tam olarak nereden yapılacağını hekim ve hasta birlikte karar vermektedir. Protezin nereye yerleşeceği ve hangi şekilde yerleşeceğini de yine hekim hasta birlikte karar vermektedir.

Protezin göğüs altından yerleştirilmesi hekim için daha kolay ve pratiktir. Fakat meme ucundan yerleştirilmesi hasta için daha mantıklıdır. Çünkü meme ucundan yapılan operasyonlarda hemen hemen hiç iz kalmamaktadır. Bu yüzden hastaların en çok tercih ettiği yöntemlerden biridir meme ucundan yapılan silikon.

Meme büyütme operasyonu küçültme operasyonuna kıyaslandığında daha kısa sürer, daha pratiktir ve daha küçük bir kesi atılır. Ayrıca kesi küçük olduğundan iyileşme süreci de oldukça kolaydır. Çok kısa bir süre de izler kaybolmaktadır. Ayrıca meme küçültme operasyonunda dokuların elastikiyeti ve esnekliği gevşemesi nedeniyle bir süre sonra göğüste deformiteler görünmektedir. Oysaki büyütme operasyonun da oluşan şekil ömür boyunca kalıcı olmaktadır. Tabi bu işlem tamamen kişinin vücut ve fiziki özelliklerine göre yapılmalıdır. Unutmayalım ki hastaya ilk önce zarar verme ilkesiyle yaklaşmak gerekir.

Detaylı bilgi için tıklayınız

http://esteport.com/

Saygılarımla

Op Dr Ali Mezdeği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir