Android Tabanlı Akıllı Bisiklet Geliştirildi!

Oldukça yakın bir zaman diliminde her tarafında yeni yeni teknolojiler barındıran bir bisikletiyle binme ihtimalimiz bu yazımızdan sonra yükseliyor. Le Super Bike adına sahip olan yeni model bisikletler tıpkı yeni araçlarda olduğu gibi etkili teknolojiler ile donatılmış durumda. Bisiklet direksiyonunu hemen yanında tüm sistemin kontrollerini sağlayan bir Android yazılım tabanlı cihaz bulunuyor.

Bisiklette neredeyse en çok dikkatleri üzerine çeken yan taraflarında yer alan lazer ışıklar. Gece vakitlerinde gerçekleştirilen sürüşlerinde bisikletin Android kontrol ünitesinden ışıkları yaktığınızda otomatik olarak lazerler devreye giriyor. Lazer ışıkları ise bisikletin her iki tarafında, Bisikletten iki pedal kadar uzağını rahat bir açıda aydınlatabiliyor. Lazer kullanımının amacı ise çoğunlukla bireylerin kaza yapmasını ve dışarıdan gelecek olan fiziksel etkilerde güvenli bisiklet sürme ortamının sağlanması.

le-superbike-23-720x720[1]

Le Super Bika LeEco firma Çin asıllı. Firma gerçekleştirmiş olduğu çalışmalarında daha öncesi Snapdragon 820 Le Max Pro adına sahip olan akılı telefonun uda üretici firmalarından bir tanesi. Bisiklete bağlı olan ise firmanın ürettiği telefon değil. Farklı bir yapıda gelişimi yapılan donanım ürünü üzerinde Android işletim sistemini, 1.3GHz CPU ve 4GB RAM’e sahip bir bileşen bulunduruyor.

Telefon ise kullanın ulaşmış olduğu hızı, Navigasyon aynı zamanda sensor gibi bilgileri kullanarak sporsal bilgileri de sunmayı ihmal etmiyor. Bunların dışında bir de müzik çalabiliyor. Telefonu ve bisikleti kitlemek için parmak izi okuma güvenliğine yer verilmiş. Geliştirilen bütün sistem, Gücü rahat bir şekilde dolabilen bataryalar ile sağlanıyor. Bunların içerisinde en etkili özelliklerden bir tanesi pedal çevrilirken güç depolayabilmeniz oluyor. Bisiklet direksiyonun kenarlarında ise müziğin sesini rahat bir şekilde ayarlayabileceğiniz ya da sinyal verebileceğiniz butonlar yer almakta. Bunların dışında kamera çekme özelliği de yer alıyor fakat bu özelliği güvenlik açısından da dilerseniz kapatabiliyorsunuz.

Teknolojinin gelişmesi sonucunda artık hayatımız monotonlaşmaya başlıyor. Bu nedenle evimizde a’dan z’ye tüm ürünler otomatik hale gelirken insanoğlunun sağlığını da aksi yönde etkilenecektir. Konu hakkında düşüncelerinizi bizlere yorum ile bildirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir