Dünya’nın en güzel hobisi bende

Herkes Cv’sinde hobiler alanına kitap okumak yazar ama bunu yazanların yüzde kaçı bunu benim kadar benimser. Her fırsatta söylüyorum kitaplarımla aramda özel bir bağımın olduğunu. Onları hediye etmeye kıyamadığımı geçici olarak birisine vermeye elimin gitmediğini.

Uzun süredir kitaplık sıkıntısı yaşıyorum. Yaklaşık 6-7 senedir kendi evimde düzenli olarak ikamet etmediğimden dolayı bir kitaplık edinme fırsatım olmadı. Bu güzden kitaplarımı evin çeşitli yerlerinde muhafaza ediyordum. Bu da dağınıklığa sebep olsa da başka çarem de yok gibiydi.

Bugün farkında olmadan kitaplarımı bir araya getirip onlara bir yer bulma işinde buldum kendimi. Evin altını üstüne getirdim. Nereye kaç tane kitap koyduysam topladım hepsini. Daha sonra da onlar  için bir yer aramaya koyuldum. Sonunda da müsait bir dolap gözü buldum. (Dolabın gözünü müsait kıldım demek daha doğru ya neyse.) Ayırdım kitaplarımı tek tek. Okuduklarım okumadıklarım her birini bir kenara ayırdım. Sonra  istifledim kitaplarımı boy boy.  Ortaya aşağıdaki en üstteki görüntü çıktı ve birde mutluluk. Dünyanın en güzel hobisi olmasaydı böyle mutlu edebilirmiydi ki beni?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir