Küçük Odalar İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük odalar dekore edilirken öncelikli olarak odada kullanılacak mobilyalara karar verilmelidir. Mobilya seçiminde bazalı yatak, aynalı şifonyer gibi birden fazla işlevi olan ürünlerin tercih edilmesi odanın fazla mobilya kullanılmasını engelleyecektir. Bu sayede odada karmaşık ve göz yorucu bir görünüm oluşmasının aksine ferah ve samimi bir ortam yaratılabilmesi mümkündür.

Küçük yatak odası için dekorasyona başlarken eğer odaya eşyaları nasıl sığdıracağınızı düşünerek istediğiniz görünümü elde etmeniz oldukça zorlaşır. Bunun yerine bakış açınızı değiştirerek odaya bakmalı ve odayı farklı bir şekilde nasıl dekore edeceğinize karar vermeniz işlerinizi kolaylaştıracaktır. Küçük odalar her ne kadar dekorasyonun zor gibi görünse de yaşam alanlarımızın en içten ve samimi bölümleridir.

Küçük odalar için raflı sistemler oldukça işlevseldir. Raflı sitemleri gardırobunuzun yanına yerleştirebileceğiniz gibi yatak başınıza monte ettirerek yatak başı olarak da kullanabilirsiniz. Eşyalarınızın çokluğu ve odanızda yer almasını istediğiniz eşyalarınıza uygun olarak raflı sitemlerinizi kendiniz tasarlayabilirsiniz. Eğer raflı sitemlerin eşyalarınızı kalabalık göstereceğini düşünüyorsanız buna alternatif olarak kapaklı depolama ünitelerini tercih edebilirsiniz. Duvara adapte edilebilen sandıklı dolapları yine Yatak başınızda şık bir aydınlatma ekleyerek kullanabilir, yatak odanızda farklı bir hava oluşturabilirsiniz.

Odanın güneş alan kısmında büyük mobilyalar kullanılmaması odanın ferah bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Ayrıca duvarların tek renkte boyanması veya açık tonlarda duvar kâğıtlarıyla kaplanması da odanın geniş algılanmasına katkıda bulunaktır. Odanın duvar rengine karar verirken tavanı da aynı renkte boyamanız odanızda oluşan köşe algısını ortadan kaldıracaktır.

Küçük odaların vazgeçilmez dekoratif ürünü kuşkusuzdur ki aynalardır. Boy aynaları ve farklı tasarımdaki aynaları odanızda kullanarak odanın daha geniş algılanmasını sağlayabilirsiniz. Boy aynalarını dolap kapaklarına yerleştirerek mobilyalarınızın da işlevselliğini arttırabilirsiniz.

Yatak odanızı dekore ederken dekoratif ürün seçimi sırasında dikkatli davranılması odada istediğiniz tarzı yansıtmanız açısından oldukça önemlidir. Halı ve kilimler, aydınlatma sistemleri, farklı tasarımlardaki uyku seti modelleri, tablolar odanızı süslemeniz için ideal ürünlerdir. Ancak bu ürünlerin seçiminde fazla gösterişli materyallerden tasarlanmış ve karmaşık desenli olanlarını tercih etmemeniz odanızın ferah görünümünü korumanızı sağlayacaktır.

Uyku seti: http://www.halistores.com/uyku-seti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir