Teknoloji

Montblanc’dan Yeni Nesil Akıllı Kalem Seti!

mont-blackBerlin sınırları içerisinde düzenlenene Avrupa’nın en büyük teknoloji fuarı IFA 2016’dan yeni teknoloji geliştirmeleri karşımıza çıkmaya devam ediyor. Fuar sürecinde Montblanc firması akıllı kalem setini kullanıcılarıyla buluşturdu. Akıllı cihazlar kapsamında farklılık kazanmaya devam ediyor. Almanya kökenli lüks, kalem, saat, mücevher ve deri eşya üreticisi olan Montblanc, Kullanıcıların el hareketlerini ile yazmış odlukları her türlü metin veya tasarım gibi kişisel projeleri uygulamaları ile akıllı cihazlarına aktarmasını sağlayan yeni akıllı kaleminin tanıtımını gerçekleştirdi. Tasarım sürecinde özel İtalyan derisin ile geliştirilen set için belirlenen fiyat 725 Dolar değerinde.

Akıllı defter veya kalem, Projeleriniz elektronik ortama aktarmak için cihazların anlayacağını tarzda bir elektronik frekanslar oluşturuyor. Yaklaşık olarak 100 sayfaya kadar tüm bilgileri hafızasında saklayabilen akıllı kalem seti sekiz saatlik bir şarjın sonucunda tamamen hizmet vermek için hazır hale geliyor. Cihazın tam olarak çalıştırılması için Montblanc Hub uygulamasının kullanıcıların cihazlarında yüklü olarak bulunması gerekiyor.

Bu uygulama ile birlikte akıllı set toplamda 12 farklı dil için kullanıma çıkıyor. 725 Dolarlık fiyat ağırlıklı olarak başlangıç paketini kullanıcılarına sağlıyor. Eğer üç farklı mürekkep seçeneği ve USB ile şarj imkânını tercih eden kullanıcıların vereceği fiyat 1,085 Dolar değerinde. Geliştirilen ürün ilk pilot ülke olarak İngiltere’de satışa çıkacak. Bu ülkede çıkacak cihazların Kasım ayına kadar diğer ülkelere göre farklı pazarlarda sürümüne devam edecek.

Bu tarz geliştirilen kalemlerin oldukça başarılı olacağını inanıyorum Türkiye sınırları içerisinde çok fazla kullanılmasa bile özellikle hakim ve gerekli kişilerin yazmış oldukları dilekçeler tek bir hamle ile dijital ortama aktarılarak anlık olarak içeriğin güvence altına alınması sağlanıyor. Türkiye’ye ne zaman geleceği ise henüz belli değil konu hakkında düşüncelerinizi bizimle yorum olarak yapabilirsiniz.