Samimi Davranmak Abone Sayısına Yansır

Evinizde ya da herhangi bir yerde video çekerken ne kadar rahatsınız? Bir video oluştururken rahat olmamak, yapmacık ve soğuk davranmanıza neden olabilir. Bu nedenle kesinlikle çok daha dikkatli olmanız gerekir. Kesinlikle rahatlamalı ve aklınızda bulunan tüm meşgul edici düşünceleri arındırmalısınız. Böylece istediğiniz gibi video çekebilir ve samimi davranabilirsiniz. Samimi davranmak abone sayısını arttırır. Bu nedenle siz de yapmacık davranmamaya özen göstermelisiniz.

Samimiyet başlığı altında birçok farklı maddeye değinmekte fayda olacaktır. Öncelikli olarak söylemeliyiz ki izleyenlerinizi dikkate almalısınız. Çekeceğiniz videoların hangi yaş aralıklarına hitap edeceğini düşünmelisiniz. Böylece istediğinizi elde etmiş ve dilediğiniz gibi dikkat çeken videolar oluşturmuş olabilirsiniz. Bunun için söylememiz gereken bazı alt başlıklar olacaktır. Tamamını okuyarak ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayabilirsiniz.

Videolarda Nasıl Davranılır?

Siz değerli okurlarımız için samimiyet başlığı açacağız. Böylece daha anlayışlı bir konu olacak ve siz de video esnasında nelerden kaçınmanız gerektiğini idrak edeceksiniz.

Hakaret etmemek: Öncelikli olarak bilmelisiniz ki, herhangi bir kişi izleyenlerine hakaret ediyorsa ya da takipçilerinin yorumlarına ciddi anlamda tepki gösterip kullanılmaması gereken cümleler kullanıyorsa, işte o zaman sorunlar başlayabilir demektir. Herhangi bir izleyicinize hakaret etmeniz, abone kaybı olarak sizlere geri dönebilir. Hatta hakaret ettikleriniz bir topluluğu da sizden alıp götürebilir.

Küçümsememek: Herhangi bir videonun herhangi bir noktasında izleyenlerinizi ya da videoyu çektiğiniz kişileri küçümsemek, yapacağınız en büyük yanlışlardan biri olacaktır. Önce bilmelisiniz ki, onları küçümsemek, tepki almanıza ve abone kaybetmenize neden olacaktır. Öğretici bir video çekiyorsanız, kesinlikle ama kesinlikle o konuyu izleyenlerinizin daha iyi bileceğini düşünerek video çekmelisiniz. Yani kullandığınız cümlelerde, “izleyin ve öğrenin, sizlere öğreteceğim, bilmeyenler var, hiçbir şey bilmenler varmış” gibi ve benzeri deyişler kullanmak, sizin için ciddi kayıp anlamına gelebilir. O cümleler yerine “siz daha iyi bilirsiniz ama, siz bunu zaten biliyorsunuz ama, elimden geldiği kadar yardımcı olacağım, bildiklerimi aktarmaya çalışacağım” gibi cümleler kullanmak daha faydalı olacaktır.

Argo kullanmamak: Belki de günlük hayatta hepimizin kullanmış olduğu argo kelimeleri kesinlikle ama kesinlikle videolarda kullanmamalısınız. İzleyici kitlenizi bilmiyorsanız, işte o zaman büyük sorunlar oluşabilir. Örneğin yaşı küçük olan kişiler için uygunsuz videolar olacaktır. Bununla birlikte kızlar için de izlenemeyecek kadar basit kalacaktır.

Sıradan davranmak: Sıradan davranmak, yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri olacaktır. Örneğin günlük yaşantınızda konuşuyormuş gibi, arkadaşlarınızla sohbet ediyormuş gibi videolar çekebilirsiniz. Bunun yanında video çekmek için daha önce hiç kullanmadığınız ve ağzınıza yakışmayan kelimeler kullanmamalısınız. Kendinizi zorlamak, videonun daha da vasat olmasına sebebiyet verecektir. Kesinlikle buna da dikkat etmekte fayda vardır.

Yukarıda anlatmış olduklarımızı samimiyet başlığı altında buluşturabiliriz. Bunların tamamına dikkat etmek, sizin için gerçekten son derece önemli olacaktır. Bu nedenle bilmelisiniz ki çok daha dikkatli davranmalı ve tümüne uymalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir