3 Boyutlu Shockwave ve Unity Oyunlar

Oyun dünyasındaki oyunların hızla farklılaşması ve çok fazla ayrıntıya boğulması nedeniyle, eskiye dair, nispeten düşük grafik ve ses özelliklerine sahip oyunlar ilgi görmeye başladı. Bu noktada flash oyunlar daha fazla oynanır oldu. Gereksiz ayrıntılarla oyunseverleri sıkmayan basit ama etkili oyunlar arasında da çok fazla oyun türünün olması da geniş bir yelpazede seçim yapma şansını doğurdu.Çocuklar, daha çok boyama, araba ve giydirme oyunları ile vakit geçirirken çocuk kalan yetişkinler ise macera, araba yarışı gibi oyunlara yöneldiler. Bir süre sonra flash oyunlarda bile daha etkili grafik ve ses kalitesi arayan oyunseverler ise 3D oyunları keşfettiler.

3doyuncu

Eski tip flash oyunların yanında çok daha gerçekçi görüntü kalitesini, gerçeğine yakın seslerle birleştiren 3D oyunlar arasında ise en fazla tercih edilen oyun türlerinin başında araba oyunları geliyor. Özellikle yarış oyunları kategorisini tercih eden bir çok flash oyun meraklısı, zaman içerisinde daha spesifik oyunlara yöneldi. Araba yarışı, motor yarışı, tamamlama oyunlarının yanı sıra şimdilerde en fazla rağbet gören araba oyunları arasında 3D Araba Park Etme oyunları geliyor.Gerçekçi bir oyun keyfi sunan bu oyunlar hem gençlerin hem de kendini genç hissedenlerin birincil tercihi olma yolunda ilerliyor. Özellikle iş sırasındazihni çok fazla yorulan çalışanlar kısacık aralarda bile bu tip oyunlar ile biraz olsun kafa dağıtma yoluna gidiyor.

Standart olarak oynanan bu oyunların yanında bir de online oyunlar ortaya çıktı ki, çok kısa bir sürede çok fazla sayıda oyuncunun gönlünde taht kurdu. 3D Online Oyunlar kafa bulandırmadan oyun oynanabileceğinin bir kanıtı olarak karşımıza geldiler. Dolayısıyla insanların zaten tonlarca derdi varken kısacık da olsa zihin açıp hoşça vakit geçirebilecekleri bu tip oyunlara rağbet yükseldi.

Bundan sonraki oyun seçimlerinizde mümkün olduğunca yüksek kaliteli oyunların üst sıralarda yer alması biraz olsun nefes almanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir