30 dakika eğitim ile grafikerlik

Bu yıl yüksek lisansı donduracağım %100 şubat ayında da askere gideceğim %90 oranında kesinleşince aradaki 4-5 aylık süreyi kendimi geliştirme çabaları içerisinde geçirmeye karar vermiş bulunmaktayım. İlk amacım olursa düzenli hayatı yüzünden uzun dönem askere gidip tezkere bırakmak ve teğmen olarak iş hayatına adımımı atmış olmak. Ancak olmazsa diye grafik tasarımı ile ilgili çalışmalar da yapmaya başladım.

Photoshop & Illustator Çalışmaları

Yaklaşık 1 ay önce indirmeye başladığım görsel eğitim Photoshop ve Illustrator‘a ait eğitim setleri ile çalışmalarıma başladım. İlk olarak daha aşina olduğum Photoshop‘un görsel eğitim videolarını izledim. Elimdeki set öyle çok geniş bir set değildi ancak izleyince gördüm ki Photoshop‘ta bilmediğim pek bir şey yok (Uzman olacak kadar değil ama genel kullanımdaki her haltını biliyorum) Tek sıkıntım ise bu bildiğim şeyleri sadece ihtiyaç anında kullanmam. Gerçekten tasarı yapmak için hiç bir zaman oturup ta uğraşmamam. Bundan dolayı yaptığım çalışamalar hep bana yetecek kadar. Yeterince profesyonel değil.

Kendimi genel anlamda Photoshop‘u halletmiş saydıktan sonra bugüne kadar hiç çalıştırmadığım programa yani Illustrator‘e geldi sıra. Illustrator için logo tasarımı nasıl yapılır şeklinde ufak bir eğitim seti indirmiştim. Onu izledim dün akşam. İtiraf edeyim ki set düşündüğümden daha ufaktı. Toplasan videoların süresi 30 dakika anca eder 🙂 Ardından da programı açtım ve sitem için bir logo yapayım istedim. Sonuçta en kötü logo temanın üstünde gelen yapımcının sitesinin logosundan iyidir değil mi? Bu doğrultuda da aşağıdaki logoyu yaptım ilk çalışmamda. Tamam amatör olabilir ama benim çalışmam sonuçta değil mi? Çalışırsam üzerine bir şeyler katabilirim değil mi? 🙂

logo-hdŞimdi sizden isteğim ne biliyor musunuz? Beni eleştirmeniz ve tecrübeleriniz ile yol göstermeniz. İyi veya kötü (kötü kötü :)) bir şeyler yaptım ama nasıl iyileştirebilirim kısmı tecrübe istiyor. Bu da inanıyorum ki sizlerde var. Paylaşır mısınız tecrübenizi benimle?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir