Açılmayan Telefondan Veri Nasıl Kurtarılır?

Akıllı telefonlar hayatımızın her alanında büyük bir yere sahip. Fotoğraf,müzik,sosyal meyda ve bir çok özel anılarımızı biriktirdiğimiz bu telefonlarda ki anılarımız ne kadar güvende? Akıllı telefonlarda yaşanabilecek sorunlar ve arızalar nedeniyle bilgilerimiz kaybolabilir canımızı da büyük ölçüde sıkabilir. işte bu yüzden açılmayan telefondan veri kurtarma işleminde Recoverit veri kurtarma yazılımından yardım alacağız. Açılmayan Android telefonunuzu doğrudan PC‘nize SD kart ile bağlayıp verileri kurtarabilir veya telefonu doğrudan PC‘ye bağlayarak veri kurtarabilirsiniz.
Açılmayan Telefondan Veri Kurtarma

  • Recoverit – Windows
  • Recoverit – Mac

Adım 1: PC’nize Recoverit’i kurun ve başlatın
Masaüstündeki “Wondershare Recoverit” simgesine çift tıklayın. Masaüstünde mevcut değilse, arama kutusuna “Recoverit” yazın ve tıklayın.
Adım 2: Harici cihazı bağlayın
Açılmayan telefonunuzu SD kart ile doğrudan Windows sistemine bağlayın veya telefonu şarj kablosu ile doğrudan PC’nize bağlayın.
Adım 3: Bağladığınız cihazı seçin
PC’ye bağlı olan cihazınızı seçin. Sıradaki işlemler için Start düğmesine tıklayın.

Adım 4: Bağlı harici cihazı tarayın
Açılmayan telefonun içerisindeki dosyaların genel bir taraması yapılacaktır. İşlem sırasında kurtarmanız gereken dosyaları bulduğunuzda taramayı duraklatabilir ya da durdurabilirsiniz.


Adım 5: Dosyaları önizlemesini görüntüleyin ve kurtarın
Tarama bittikten sonra, dosyalar tarama sonucundan önizlenebilir olur. Dosyaları geri almak için “Recover” butonuna tıklayın. Dosyaları PC’deki bir konuma kaydedin.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir