Apple, Kullanıcıların Dolandırıcılık Uygulamalarını Bildirmesini Kolaylaştırıyor

Apple‘ın App Store‘unda milyonlarca uygulama varken, kullanıcıları dolandırmaya çalışan bazı kötü insanlar mutlaka vardır. Bazı dolandırıcılık uygulamalarının kullanıcılardan ayda 1 milyon dolara kadar para kazandığı bildirilen bu tür hikayeleri daha önce de şahit olmuştuk. Artık Apple, kullanıcıların bu tür uygulamaları bildirmelerini kolaylaştırarak nihayet bu sorunları çözmüş gibi görünüyor.
Kosta Eleftheriou ve Richard Mazkweich‘in Twitter‘da fark ettiği gibi, Apple sonunda uygulama listeleri için App Store‘daki “Sorun Bildir” düğmesini geri ekledi. Kullanıcıları başka bir sayfaya götürerek söz konusu uygulamanın bir dolandırıcılık veya sahtekarlık olduğunu seçebilirler.

 

Bundan önce, kullanıcıların bu tür uygulamaları bildirmek için uzun soluklu bir yönteme başvurmaları gerekiyordu ve daha sonra Apple hesaplarında tekrar oturum açmaları gereken başka bir web sitesine yönlendiriliyorlardı. Bu durum, kullanıcıların rapor vermesini biraz daha zahmetli hale getirdi ancak butonun geri gelmesiyle birlikte kullanıcılar artık Apple‘a her zamankinden daha kolay şikayet edebilecekler.

 

Bu özellik, uygulamayı telefonunuza yüklemenizi gerektiriyor; bu Apple‘ın muhtemelen insanların masum uygulamaları denemek ve başını belaya sokmak için bu özelliği kötüye kullanmasını istemediğinden, bunun adil olduğunu göstermek adına yapıyor olabilir.
Hoş bir güncelleme olsa da, Apple‘ın bildirilen uygulamaları ele alması ne kadar sürecek ve ne yapacakları büyük bir merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir