Apple son zamanlarda satış rekorunu kırmayı başardı!

Teknoloji devi AppleiPhone satış rakamıyla son çeyrekte zirveye yürüdü. Counterpoint Research’ün araştırmasına göre şirket, Çin’de şimdiye kadarki en yüksek aylık pazar payına ulaştı. Asya ülkesinde satılan her dört telefondan biri iPhone modeliydi. Böylece Apple, iki aydır Çin’in en popüler markası oldu.

Çin’de satılan her dört telefondan biri iPhone oldu

Ekonomik durgunluk İPHONE ve Apple ürünlerini etkilememiş gibi görünüyor.  COUNTEERPOİNT RESEARCH tarafından gerçekleştirilen Ekim ayı araştırmasına göre Apple, Çin’de tüm zamanların en iyi başarısını yakaladı. Diğer büyük üreticilerin satışları Ekim’de düşerken, Apple bir önceki aya göre yüzde 21 büyüdü.

Geçtiğimiz yıla kıyasla akıllı telefon satışları Çin’de yüzde 15, APPLE’DA ise yüzde 4 civarında düşüş yaşadı. Bu fark şirketin rakipleriyle arasını açmasını sağladı. Ekim ayında yüzde 25’lik pazar payına ulaşan Apple, Çin’deki her dört modelden birini oluşturdu.

Araştırma ayrıca İPHONE üreticisinin son iki yıldır Çin’deki pazar payı açısından yeni zirveye ulaştığını ortaya koydu. Daha önce 2020 yılının Kasım ve Aralık ayında rekor satış gerçekleştiren Apple, aynı başarıyı yine gösterdi. Ancak 2020’de HUAWEİ’YE  ABD yaptırımları uygulandığını hatırlatmak gerekiyor.

Araştırma Direktörü ETHAN Qİ pazar büyümesi hakkında, “Apple pazar trendine meydan okumayı başardı. Bu aynı zamanda PREMİUM SEGMENTİN dirençli doğasını da gösteriyor. Çin’de son iki yıldaki trende bakıldığında, APPLE’IN PREMİUM pazarda HUAWEİ payının açık ara galibi olarak ortaya çıktığı görülüyor” dedi.

Araştırma ayrıca İPHONE 14 serisinin İPHONE 14 PRO ve PRO MAX’İN büyük desteği sayesinde İPHONE 13 kıyasla daha iyi bir başlangıç ​​yaptı. Ancak ilginç şekilde İPHONE 13 modeli hala başarılı olmaya devam ediyor.

Peki siz iPhone satışları hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir