Arçelik Çamaşır Makinesi Suyu Isınmaması ve Çözümü

Günümüz modern yüzyıl dünyasında yaşam alanlarında son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmakta olunan Arçelik çamaşır makineleri ile birlikte artık yüksek düzeyde bir yıkama performansı elde edilebiliyor. Arçelik markalı çamaşır makinesinin var olan çağın ilerisindeki teknolojisi sayesinde tüm çamaşırlara özel yıkama programına sahip olması çamaşırlarda yüksek düzeyde bir yıkama performansının yakalanabilmesine yardımcı oluyor. Üstün teknolojisi ve 1.sınıf kalitedeki malzemeye sahip olan Arçelik markalı çamaşır makinelerinde de zaman içerisinde çeşitli sorunlar meydana gelebiliyor ki bu tip durumlardan birisi olarak Ümraniye Arçelik Servisi merkezimizde çok sık şekilde gördüğümüz yıkama suyunun ısınmaması sorunudur.

 

Eğer çamaşır makineniz yıkama suyunu ısıtamaz ise iyi bir yıkama sağlayamayacağı gibi çamaşırlarınızı ve kendisine zarar verir ve makinenizin ömrünün kısalmasına neden olur. Bu tip durumlarda profesyonel servis desteği almanız etkin bir çözüm oluşturularak, makinenizi çok daha uzun süreli bir şekilde kullanabilmeniz için çok büyük bir önem taşıyor. Bu kapsamda İnkılap Arçelik Servisi teknik ekiplerimiz profesyonel uzmanlıkları ile Arçelik markalı çamaşır makinenizin yıkama suyunu neden ısıtamadığına ilişkin olarak hızlı ve etkin analizler gerçekleştirmektedir. Bu noktada uzman ve profesyonel teknik servis personelimiz öncelikli olarak çamaşır makinenizin arızalı olan parçasının tespiti için ileri nesil teknolojik ekipmanlar ile gerekli olan arıza tespit çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

 

Kazım Karabekir Arçelik Servisi uzman personellerimiz tarafından ilk olarak ısıtıcı yani makinenizin rezistansında arıza olabileceğini değerlendirilerek, makinenizin arka kapağını açarak, rezistans uçlarını kontrol etmekte ve rezistans devresi açık ise yenisi ile değişimini yapmaktadır. İkincil olarak ise termostat arızası olasılığına karşın termostat devresini kontrol ederek, ısıtıcıya yani rezistansa giden kabloları ve enerjiyi kontrol ederek, arızalıysa yenisiyle değiştirmektedir. Son olarak ise ısıtıcı yani rezistans parçasında röle kontaklarındaki aşırı ısınmadan kaynaklanabilecek röle kontaklarının kapanmaması sorunu değerlendirerek, gerekli durumlarda değişimini uygulamaktadır. Bu şekilde çamaşır makinenizin arıza onarımını en kaliteli ve en hızlı standartlarda gerçekleştirerek, ilk günkü verimliliğinde kullanabilmenizi sağlıyor. Bunun yanı sıra makinenizdeki tüm parça değişimlerinde sadece orijinal Arçelik yedek parça kullandığımız gibi değişen parçalara 1 yıllık garanti hizmeti sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir