Bitiş ekranı nedir?

Youtube üzerinde bulunan videolarınızın daha fazla izlenmesini istersiniz, öyle değil mi? Peki bunun için ne yapabilirsiniz? Hangi adımları takip edebilir ve nelerden yardım alabilirsiniz, biliyor musunuz? Eğer bu konu hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, kesinlikle yazımızın devamını okumalısınız. Bundan sonra daha fazla izleneme almak için siz de buradaki önerileri takip edecek ve bitiş ekranlarını kullanarak izleyenlerinizi yönlendireceksiniz. Peki bitiş ekranı nedir, merak ediyor musunuz? O zaman bu sorunun cevabına yazımızdan ulaşabilir ve hakkında pek çok farklı bilgiye erişebilirsiniz.

Bitiş ekranın önemi ve tanıtımı;

Videolarımızın daha fazla izlenme almasını, daha fazla kişi tarafından seyredilmesini sağlamak için yapabileceğimiz farklı şeyler bulunmaktadır. Bildiğiniz gibi Youtube bizlere pek çok farklı şey sunmaktadır. Öncelikli olarak bunların başında bitiş ekranı gelmektedir. Bitiş ekranı demek, videonuzun son 20 saniyesinde farklı önerilerin yapılması demektir. Bunu daha iyi anlatabilmek için bir de yazımızın devamına görsel ekliyoruz.

Yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi bitiş ekranı, herhangi farklı bir videonun, farklı ancak size ait olan kanalın önerilmesinde ya da o kanalınızın insanlara abone olması için önerilmesinde kullanılmaktadır. Videonun son 20 saniyesinde görünmektedir. Toplamda 4 farklı içerik eklenebilmektedir. Bunu 3 başka video ve 1 abone ol butonu ile kullanabilirsiniz. Bununla birlikte bitiş ekranlarına koyabilecekleriniz yine yazımızın devamında olacaktır. Tamamını kullanarak kanalınızın izlenme ve abone sayısını arttırabilirsiniz. Peki son 20 saniyede neleri kullanabilirsiniz?

  • Video veya oynatma listesi
  • Abone ol butonu
  • Kanal: Başka bir kanal tanıtmak için
  • Bağlantı: Onaylanmış bir web sitesine bağlantı

Yukarıda yer alan toplamda 4 farklı öğeyi videonun son 20 saniyesine yerleştirebilir ve böylece çok daha olumlu bir etki kazanabilirsiniz. Peki bu konuda dikkat edilmesi gerekenleri biliyor musunuz?

Bitiş Ekranını Ayarlamak

Son 20 saniye beliren bitiş ekranı öğeleri, videonuz ve kanalınız için oldukça önemlidir. Bu nedenle öncelikli olarak bilmeniz gerekir ki bazı dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Bunları aşağıda kısa maddeler halinde sizlere vereceğiz.

  • Videonun son 20 saniyesinde belirdiği için kesinlikle son 20 saniyenin önemli olmaması gerekir. Bununla birlikte kendiniz bu ekranı kullanabilmek için özel tasarımlar ayarlayabilirsiniz.
  • Örneğin bir videonuz 4 dakika 20 saniye ise ve siz bunun tamamında önemli şeylerden bahsediyorsanız, kesinlikle ek olarak 20 saniyelik bir ekran eklemelisiniz. Böylece video bittikten sonra bitiş ekranı devreye girecek ve sizin videonuzu bölmeyecektir. Yukarıdaki örnekte arka planda bulunan resmi görebiliyorsunuz. Tüm bunlar tahmin ettiğinizden de önemli konulardır.

Bitiş ekranına video düzenleyiciden erişim sağlayabilirsiniz. Kullanmanız gerçekten son derece önemlidir. Özellikle burada küçük resimler ön plana çıktığı için ve başlıklar göründüğü için küçük resmin ve başlığın önemi bir kez daha gözler önüne

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir