Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama kavramı, vücudun belirli bölgelerinde oluşan fazla yağların giderilmesi için uygulanan bir yöntemdir. Bu kapsamda teknolojik cihazlar kullanılarak vücutta yer alan fazla yağ tabakaları giderilmiş olunur. Bölgesel zayıflama işlemi daha çok karın, basen, kol ve bacak gibi bölgelere uygulanmaktadır.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olmaktadır?

Bölgesel zayıflama, bu işlem için kullanılan teknolojik cihazlar ile gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra işlemin uygulandığı kişinin beslenmesine dikkat etmesi oldukça önemlidir. Beslenme alışkanlıkları ve öğün miktarı, kişiden kişiye göre değişiklik göstereceği için hekiminize danışmanız daha doğru olacaktır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel zayıflama metotları birden fazladır. Bunlar mezoterapi, soğuk lipoliz, liposakşın, BP serum, karboksiterapi ve ultrashape’dir. Estetik olarak kişinin kendini rahat hissetmediği bölgesel yağlardan kurtulmanın kolay yollarından birisi bölgesel zayıflama uygulamasından faydalanmaktır. Cerrahi herhangi bir müdahaleye gereksinim duymadan vücudunuzda beğenmediğiniz bölgesel yağlardan kurtulabilirsiniz. Bölgesel zayıflama yöntemleri şunlardır:

  • Mezoterapi: Etkili sonuçlara ulaşılabilen mezoterapi yöntemi genel olarak kalça ve basen bölgelerine uygulanmaktadır. Yağ eriten bileşenler, küçük iğneler yardımı ile dirençli yağlar üzerine enjekte edilir. Hazırlanan karışımlar ile vücutta sıkışan yağ hücrelerinin erimesi sağlanır.
  • Soğuk Lipoliz: Soğuk lipoliz, yağ yakıcı maddelerin küçük iğneler ile fazla yağların bulunduğu bölgelere enjekte edilmesi işlemidir. Bu kapsamda yağlanmanın fazla olduğu bölgelere kontrollü bir şekilde enjekte edilen maddeler yardımıyla yağ hücrelerinin erimesi gerçekleşir.
  • Liposakşın: Bu yöntem ile vücutta biriken yağlar önce eritilir ve ardından bir vakum aracılığı ile çekilir.
  • BP Serum: En yeni ve gelişmiş teknolojiler arasında bulunan bu yöntem oldukça güvenilir ve kalıcı bir işlemdir. BP serum içinde yer alan lipaz maddesi, fazla yağları yakarak erimesini sağlar. Bu sebeple BP serum zayıflama yöntemleri içerisinde önemli bir yerdedir.
  • Karboksiterapi: Bu yöntemde karboksit kullanılmaktadır. Bu uygulamada bölgedeki kan dolaşımı hızlandırılarak bölgesel metabolizma hızlandırılır. Uygulama esnasında ise kullanılan özel cihaz ve saf karbondioksit gazı ile fazla yağlar eritilir.
  • Ultrashape: Bu yöntemde ultrasonik ses dalgaları kullanılarak bölgesel yağların eritilmesi sağlanır. Bu işlem esnasında uygulama yapılan bölgenin çevresindeki dokulara herhangi bir zarar verilmez.

Bölgesel Zayıflama Uygulaması Ne Sıklıkla Uygulanmalıdır?

Bölgesel zayıflama işleminin uygulanma sıklığı kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de genel olarak 6 ay şeklinde olmalıdır. Uygulama sonrasında kişinin beslenme düzeni değişmez ve hormonel değişiklikler olmazsa aynı bölgede tekrardan yağlanma oluşmayacaktır. Bu yüzden ikame uygulama gerekmez. Ancak kişi aşırı kilolu ise 6 ay sonunda tekrardan bir 4 seanslık uygulama gerekebilir.

Çok Kilolu İnsanlarda Bölgesel Zayıflama Uygulaması Yapılır Mı?

Çok kilolu kişilerde bölgesel zayıflama işlemi uygulanmaktadır. Ancak bu uygulama, belli bir kilonun üzerinde olan kişiler için pek fayda sağlamayacaktır. Bu uygulamada yağlanma ne kadar fazla ise o kadar başarılı bir sonuç alınacaktır. Bu özelliği sayesinde aşırı kilolu olunması halinde bile uygulama başarılı bir sonuç verebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir