Bulaşık Makinesinin Ön Kısmından Su Taşıyor

Bulaşık makineleri günlük yaşantı içerisindeki en zorlu işlemlerden birisi olan bulaşık yıkama işleminin çok daha hızlı ve çok daha pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmesi konusunda son derece profesyonel ve etkin bir çözüm sağlamaktadır. Üstün teknolojik özellikleri ile her alanda son derece pratik çözümler sağlamakta olan beyaz eşya teknolojisinin getirmiş olduğu en önemli kolaylıklardan birisi olan bulaşık makineleri ile birlikte elde yıkamada uzun süreler alan bulaşık yıkama işlemi için insanların kısa zaman dilimleri ayırmaları yeterli olmaktadır. Bulaşık makinelerinin standart kullanımı ile elde edilen yüksek performans zaman içerisinde çeşitli problemler ile bozulabiliyor ki bunlar arasında bulaşık makinesinin ön kapağından su sızıntısı öne çıkmaktadır. Yavuztürk Arçelik Servisi merkezinde de yaygın şekilde görülebilen problemlerden birisi olan bu makine ön kapak sızıntısı için gerekli müdahaleler hızlı ve etkin biçimde gerçekleştiriliyor.

Bulaşık makinesi yüksek tazyik ile bulaşıkların her bir noktasına nazik ve sert bir su çarpışı sağlayarak en zorlu kirlerin daha en etkin şekilde çıkartılabilmesini sağlamaktadır. Ancak bulaşık makinesinin bakım ve temizliklerinin düzenli olarak gerçekleştirilmemesi durumunda bulaşık makinesinin belirli parçalarında çeşitli arızalanmalar meydana gelebiliyor. Bu tip problemlerden birisi de bulaşık makinesinin ön kapağından su sızıntısının meydana gelmesidir. Bu soruna yönelik olarak Çengelköy Arçelik Servisi profesyonel hizmetlerine başvuru gerçekleştirilebilmektedir.

Bulaşık makinelerinde kullanıcıların karşı karşıya kalmış oldukları bu problem dikkat edilmesi gereklilik teşkil eden ve bulaşık makinesinin daha yüksek seviyedeki teknik problemler ile karşılaşmadan önce mutlaka çözülmesi gereken bir arıza olarak öne çıkar. Genel kapsamda bulaşık makinesinin sıvı parlatıcı haznesi içerisine parlatıcı ilave edilmesi esnasında dışarıya da dökülmesi, parlatıcının su ile karşılaşmasının ardından çok yüksek seviyede köpüğün oluşmasına neden olduğu ve ön kapağın kenarından sızma yaşanmasına yol açabilir. Bu sebep ile de parlatıcı bölümüne temizleyici ürün koyulması esnasında daha dikkatli olunmalı ve problemin bu sebep ile ortaya çıkıp, çıkmadığı kontrol edilmesi gerekiyor. Sorun bu şekilde çözüme kavuşturulamaz ise Kozyatağı Arçelik Servisi ekipleri tarafından kapak aksamında veya komple kapakta değişim işlemleri uygulanabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir