Burun Dolgusu

Burun dolgusunun yapılışında kullanılan malzemeler yüz dolgusu için de kullanılabilir. Hem yüz dolgusunda hem de burun dolgusunda aynı olan maddelerin kaliteli olması önem taşır. Burun dolgusunun yapılışında malzeme seçimi yaparken burnun boyutları göz önünde bulundurulur. Burun dolgusu yaptırmak isteyen kişilerin durumlarına göre dolgu tipi belirlenir. Klinik olarak en sık tercih ettiğimiz dolgu maddelerinden biri hyaluronikasid içeren burun ve yüz dolgularıdır. Doğal yapısı bozulmamış ve vücuda hemen adapte olan ve vücudunda hızlı bir şekilde kabul ettiği bir malzemedir.

Burun Dolgusu Can Acıtır ve Ağrı Yapar Mı?

Burun dolgusu ağrı ya da acı yapan bir estetik operasyonu değil. Kısa süre içerisinde iyileşme görülür ve genel anestezi uygulanmadan operasyon kısa sürede tamamlanır. Burun dolgusu yaptırmak isteyen kişiler çoğunlukla ağrı, acı, şişkinlik gibi yan etkiler yaşamaktan korkarlar. Ancak birçok geçici estetik operasyonunda olduğu gibi burun dolgusunda da acı ya da ağrı yaşanmamaktadır. Burun dolgusu yaptırmak isteyen kişiler, tedavi esnasında lokal anesteziye maruz kalırlar ve operasyon esnasında acı hissetmezler. Operasyonun ardından ise doktor tarafından reçete edilen ilaçların kullanılması gerekir. Doktor tavsiyelerine uyulduğu müddetçe herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmeden burun dolgusu işlemi tamamlanır.

Burun Dolgusu Ameliyat Mıdır?

Burun ameliyatı cerrahi bir işlem olup sadece bu alanda mezun olan kişiler tarafından hastanede yapılabilir. Burun ameliyatı cerrahi bir yöntem olduğu için kişiye anestezi verilir ve kişinin iyileşme süreci ve ağrıları daha fazladır. Burun dolgusu ise bir cerrahi işlem değildir ve ameliyat olarak kabul edilemez. Kalıcı bir etkisi bulunmayan burun dolgusu geçici süreliğine yapılır ve etki süresi kişiden kişiye göre değişir. Burun dolgusu ameliyatı olan kişiler daha hızlı iyileşir ve ağrı, acı ve uyuşma gibi yan etkiler çok nadir görülür. Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda burun dolgusu bir ameliyat değildir.

Burun Dolgusunun Kullanım Ömrü Ne Kadar?

Burun dolgusunun süresi genellikle yirmi dört aya kadar uzadığı görülebiliyor. On sekizinci aydan itibaren etkisini kaybetmeye başlayan burun dolgusu yirmi dördüncü ay itibari ile sıfırlanır. İki yılın ardından tekrar burun dolgusu yaptırmak isteyen kişiler ise doktorları ile görüşerek randevu alabilirler. Burun dolgusunun süresi aynı zamanda kişinin sağlık durumu ve burun yapısı ile de ilgilidir. Kullanılan ilaç ve malzemelerin kalitesine bağlı olarak da burun dolgusunun etki süresi değişebiliyor. Bunun için kaliteli ve birinci sınıf olarak kabul görmüş ilaç ve tedavi ekipmanlarının kullanılması son derece önemlidir. Burun dolgusu en az sekiz ay en çok ise on sekiz ay boyunca etki eder.

Burun Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

Burun dolgusunu yaptıranlar burun dolgusu operasyonu için uygun şartlara sahip olan kişilerdir. Bu şartlar içerisinde kişinin sağlık durumu, alerjik yapısı ve yaşı etkilidir. Eğer sağlık sorunları nedeni ile cerrahi işlem yapılması zorunlu ise bu durumda burun dolgusu yapılmaz. Öncelik her zaman hastanın sağlığı olmalıdır ve bu yüzden önce iyileşmeleri sağlanmalıdır. Cerrahi işlem gerektirmeyen operasyonlar için ise burun dolgusu yapılabilir. Kliniğimizdeki uzman doktorlar tarafından burun dolgusu sorunsuz, acısız ve ağrısız bir biçimde tamamlanır.

Burun Dolgusunu Deneme Amaçlı Yaptırabilir Miyiz?

Burun dolgusu deneme amaçlı yaptırılabilen bir uygulama olarak da kabul görür. Burun için estetik ameliyatı olmayı düşünenler ancak nasıl görüneceği hakkında endişesi taşıyanlar deneme amaçlı burun dolgusu yaptırabilir. Burunlarının alacağı şekil ve yüz hatları ile olan uyumuna gördükten sonra ise dolgu etkisini kaybettikten sonra cerrahi işlem gerçekleşebilir. Bu durum kişilerin isteğine bağlıdır ve kişiler eğer isterse sadece deneme amacı ile burun dolgusu yaptırabilirler. Burun dolgusu ile cerrahi işlemlere karar vermek sık sık yapılan bir işlemdir. Birçok kişi, ameliyat öncesinde daha rahat karar verebilmek için bu işlemi gerçekleştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir