ÇAMAŞIR MAKİNESİ SU DOLAR DOLMAZ BOŞALIYOR

Çamaşır makineniz bugüne kadar birçok arızayla karşılaşmış olabilir. Eğer Çamaşır makinesi su dolardolmaz boşalıyor ise suyu tahliye eden hortumun ucu yere düşmüş veya makineye göre çok alçakta olabilir, bu durumda su tahliye hortumu uygun yüksekliğe yerleştirilmelidir. Eğer makineniz su almıyor ise, şebekenizin musluğu kapalı olabilir, musluk açılarak problem çözülür Su giriş hortumu bükülmüş olabilir düzeltilirse sorun giderilebilir. Su giriş hortumu tıkalı olabilir temizlenmelidir. Makinenizin kapısı kapanmamış olabilir. Kontrol edilmelidir. Sancaktepe Arçelik servisi garanti dışı tüm beyaz eşyalara aynı gün servis hizmeti veriyor.

Çamaşır makineniz suyu boşaltmıyorsa, boşaltma hortumu kırılmış veya tıkanmış olabilir, tıkanmış ise temizlenir, kıvrılma veya kırılma varsa düzeltilir. Pompanın filtresi tıkanmış olabilir, temizlenmelidir. Tüm beyaz eşya klima ve kombi arızaları için Göztepe Arçelik servisi yarımcı olmaktadır.

Çamaşır makinesi su dolardolmaz boşalıyor Pompa motoru bozulmuş olabilir yenisi ile değiştirilmelidir. Çamaşır makinesi titreşim yapıyor ise, ayakları ayarlanmamış olabilir ayakları ayarlanarak sorun çözülebilir. Makine sert bir yere dayanıyor olabilir, sert yere temas etmesi engellenerek sorun çözülür. Makineye aşırı çamaşır koyulmuş olabilir, önerilenden fazla koyulan çamaşır alınarak sorun çözülebilir. Çamaşır makinesi çok gürültülü çalışıyor ise,  tambur yatak rulmanları arızalı olabilir, kasnak motor arası kayış çıkarılarak tambur el ile döndürülür eğer gürültünün kaynağı yatak rulmanları ise yatak keçe ve rulmanları değiştirilmelidir. Tambur yatak gövdesi gevşemiş olabilir, yatak cıvataları gevşemişse iyice sıkılır.

Çamaşır makinesi su dolardolmaz boşalıyor. Yıkama motoru rulmanları da arızalı olabilir, ses motor rulmanlarından geliyorsa motor rulmanları değiştirilir. Tambur ve kazan arasına bir cisim kaçma ihtimali vardır. Kaçan cismin geri çıkarılması gerekir. Rezistans yerinden çıkıp tambura sürtüyor olabilir, ısıtıcı kontrol edilmeli, yerinden çıkmışsa yerine takılmalıdır. Amortisörler kontrol edilmelidir, arızalı ise değiştirilmelidir. Makine sarsıntılı çalışıyor ise, makine taşıyıcı ayaklar dengesiz duruyor olabilir, dengesi sağlanmalıdır. Amortisörlerin bağlantı civataları gevşemiş olabilir, amortisörler arızalı ise değiştirilmelidir. Çekmeköy Arçelik Servisi garantili servis hizmeti sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir