Çift ön kameralı olacak! iPhone 15 Ultra tanıtımı yapılmadan sosyal medyaya sızdı!

Bir süredir sızıntılar ile gündeme gelen İPHONE 15 ailesiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. TYPE-C girişiyle tanıtılacağı belirtilen İPHONE 15 Ultra modelinin bazı teknik özellikleri belli oldu.

İPHONE 15 Ultra özellikleri sızdırıldı

Avrupa Birliği Komisyonu, akıllı telefonlarda tek tip şarj girişini zorunlu hale getirdi. Gelecek yıl tanıtılacak İPHONE 15 serisindeki en önemli değişikliğin TYPE-C teknolojisinin olacağı belirtiliyor. İPHONE serisinde düşük veri aktarım hızı sunan Apple, nihayet kullanıcıların beklentilerini karşılayacak bir özellik ile karşımıza çıkacak.

İPHONE 15 serisinde Apple tarafından üretilecek A17 BİONİC işlemci kullanılacak. 3nm teknolojisiyle üretileceği belirtilen işlemci, TSMC  N3E mimarisi üzerine inşa edilecek. İddialara göre Apple, işlemci maliyetinin artması nedeniyle İPHONE 15 Pro ve İPHONE 15 Ultra modellerine zam yapacak.

APPLE’I radikal değişikliklerinden bir diğeri ise kamerada olacak. Şirketin İPHONE 15 Ultra modelinin ana kamerasında Sony SENSÖRE yer vereceği belirtiliyor. Bununla birlikte yeni modelde telefoto SENSÖR ve ikili ön kamera da yer alacak.

İPHONE 12, 13 ve 14 serilerinde köşeli kasa tasarımıyla karşımıza çıkan Apple, gelecek yıl tanıtacağı modellerde İPHONE 6 benzeri tasarım diline geri dönecek. İPHONE 15 serisinde titanyum çerçeve kullanılacağı sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor.

Apple, İPHONE 15 serisinde suya dayanıklılığı artırmak için fiziksel buton yerine TAPTİC  Engine teknolojisini kullanacak. Yeni cihazların 2 TB depolama seçeneği ile geleceği tahmin ediliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir