Çiğ Köftenin Hazırlanması

Çiğ köfte en çok Adıyaman, Urfa ve Diyarbakır yöresinde yapılan daha çok düğünlerde, sıra gecelerinde, özel günlerde birlik beraberlik ve paylaşımı sağlaması açısından bir araya gelinerek yapılan ve birlikte tüketilen bir gıda olarak meşhurdur. Özellikle isot ve bulgurun birlikte pişmesi sonucu saatlerce yoğrularak hazırlanan çiğ köfte; eskiden etli olarak hazırlanmakta idi. Ancak pratik tüketim açısından ve etin çabuk bozulması nedeniyle etsiz< olarak tüketime sunulması ile daha sağlıklı! Ancak etin olmaması lezzetinden hiçbir şey kaybettirmeyen çiğ köfte; yöreye ait özel bir bulgurdan yapılmaktadır. Bulgurun baharatla doyurulması suretiyle şişmesi sağlanır bu şekilde yoğrulmak suretiyle acıyla karıştırılarak pişen çiğ köfte özellikle bulgurun şişkinlik yaratmaması açısından önemli bir etki sağlar. Daha sonrasında marul ve üzerine limon sıkılması ile hazırlanan rize çiğköfte tüketilir.

Artık birçok aperatif çiğ köfte satan yerlerden etsiz çiğ köfte lezzetini tadabilirsiniz. Lavaş arası ve porsiyon olarak tüketebileceğiniz çiğköfte garnitürleri ile de lavaş arasında eşsiz lezzet sunmaktadır. Ayrıca aperatif ve ayaküstü tüketmek için çok kolaylık ve pratiklik sağlayan çiğ köfte artık sizlere Adıyörem Çiğ Köfte olarak bu eşsiz lezzeti sunuyor. Hijyenik ortamlarda hazırlanan ve gerekli özen ve kaliteli ürünler kullanılan Adıyörem Çiğ Köfte artık internet sitemiz aracılığıyla da sizlere ulaşıyor.

www.rizecigkofte.com adresimizden Adıyörem Çiğköfteye ait olan tüm bilgileri görebilirsiniz. Ayrıca 7/24 vermiş olduğumuz hizmetimizden bir telefonla yararlanmanız mümkündür. Bizi arayarak adresinizi ve kişi sayınızı bildirmeniz yeterlidir. Sizlere hızlı servis anlayışımızla Rize Adıyörem Çiğköfte lezzetini hemen ulaştırıyoruz. Telefon numaralarınız 0464 217 26 26 dır. Rizeli gönül dostlarımıza bu eşsiz benzersiz lezzeti sunmak üzere hizmet veriyoruz. Özel günlerinizde, arkadaş toplantılarınızda ya da istediğiniz her an Adıyörem Çiğ Köfte lezzetini tadabilirsiniz. Size sunduğumuz hizmet içerisinde sağlığı da beraberinde sunuyoruz. Çünkü özenle hazırlanan çiğ köftelerimiz yöresel bulgurun lezzeti ile bütünleşerek sunulur. İçerisinde bulunan mineral ve vitaminler sağlık açısından da katkı sağlar. Kolay sindirilir ve mideye zarar vermez. Ayrıca kalp, damar ve kalp sağlığını da korur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir