Dev Avcısı Jack – Jack the Giant Slayer

jack_the_giant_slayer-Dev-avcısı-jack

Dev Avcısı Jack (Jack the Giant Slayer) Jack ve Fasülye Sırığı olarak bildiğimiz çocuk hikayesinden uyarlama bir film. Bir önceki Real Steel – Çelik Yumruk isimli yazımda bahsettiğim gibi Real Steel’in peşinden izledim.

Film Prenses Isabella’nın devler tarafından kaçırılmasıyla başlayıp kurtarma hikayesi ve devlerle insanların savaşı şeklinde ilerliyor. Kahramanımız Jack ise daha önceden görüp aşık olduğu prensesi kurtarmak için kurtarma ekibine gönüllü olarak katılıp krallığın ve insanlığın geleceğini tayin etmede önemli bir rol oynuyor. Devler ülkesine sihirli fasülye sırıkları ile açılan yol insan kanına susamış devler için bulunmaz bir nimettir. Zamanında Kral Erik tarafından gökyüzündeki topraklarına hapsedilen devler bu kapı sayesinde yeryüzüne tekrardan inerler ve buldukları tüm insanları öldürmek için saldırıya geçerler.

Film ortalamanın biraz üstünde bir film ve puanlamam gerekirse 7,5 falan veririm herhalde. Ancak bu puanda Imdb üzerinden film seçen arkadaşlar için oldukça güzel bir puan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir