Dikkat Vücudunuz Konuşuyor! – Ahmet Şerif İzgören

Uzun zaman sonra bir kitabı bitirebilmenin mutluluğu bir yana Ahmet Şerif İzgören‘in bu harika kitabını bitirmiş olmanın mutluluğu üst üste geldiğinde paha biçilemez bir mutluluk çıkıyor ortaya.

Çok uzun yıllardır dikkatimi ve ilgimi çeken beden dili konusunda onlarca kaynaktan bilgi edinmiş olsam da bir yanım aldığım bilgilerin bir kısmının benimle (ya da bizimle) alakasız olduğunu düşünmüşümdür. Bedenin verdiği tepki ve anlamı ile ilgili yapılan yorumlar malumunuz üzere hep yabancı kaynaklı ve yabancıları anlatan örneklemeler üzerinden ilerler ülkemizde. Hangi kitabı okursanız okuyun hep bir yapmacıklık vardır içerisinde yada hangi konuşmayı dinlerseniz dinleyin hep bizden öte; aslında hayatımıza uygulayamayacağımız örnekleri içerir. Ahmet Şerif İzgören’in üslubundan kaynaklı olsa gerek Dikkat Vücudunuz Konuşuyor bu yönüyle diğerlerinden farklı olarak çok samimi. Gerek iş yaşamından gerekse sosyal yaşamdan verdiği örneklerle bizi bize anlatıyor.  Ahmet Şerif İzgören’in Avucumdaki Kelebek isimli gösterisini izlediyseniz kitabın ne kadar akıcı ve eğlenceli bir sunumu olduğunu anlarsınız zaten.

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor ana başlıklarıyla aşağıdaki başlıkları içeriyor.

  • Bölgeler ve Hakimiyet Alanları
  • Ellerin Verdiği Mesajlar
  • Savunma
  • Gözler Bakışlar ve Başın Kullanımı (Flört bakışı içerir 🙂 )
  • Makam Odaları, İş Dünyası, Güç Oyunları
  • Aynalama, Yalan Flört
  • Beyin Duygular ve  Bedenimiz
  • Renklerin İş Yaşamında Kullanımı

Kitap almayı düşünen olursa kendi yayın evinde 21 tl’den satılıyor arkadaşlar. Ben daha önce Babil.com üzerinden 12.45’e almıştım. Şu anda fiyatı 14,25 olmuş. Hopi‘si varsa 0,71 paracık Miles & Smiles‘i olana da 15 Bonus Mil veriyor Babil. İlgilenenlere oradan tavsiye ederim.

NOT: Kitabın içerisinde yer alan renkler bölümünün bir kısmını önümüzdeki günlerde markam.in‘de yayınlayacağım arkadaşlar. Bununla ilgili olarak yayınevinden gerekli izinleri aldım. Merak edenler markam.in‘i takip etsinler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir