Discord’a Nasıl Bot Eklenir ?

Her türlü kullanıcı için üretilen sesli, yazılı ve görüntülü iletişim programıdır. Discord her geçen gün popülerliğini arttırmaya devam ediyor. 2021 itibariyle kullanıcı sayısı 140 milyonun üzerine çıkan platform, pandemi döneminde kullanıcı sayısı tavan yaptı. Ancak buna paralel olarak “Discord bot ekleme nasıl yapılır ?” gibi soruların cevabı da çok aranıyor. Yazımızda bu işlemlerin nasıl yapılacağını resimleriyle anlattık.


Discord bot nedir?

Bot ekleme işlemine geçmeden önce kısaca bu işlemin ne olduğuna bir bakalım. Discord botları, sizden komut alan sahte kullanıcılara verilen isimdir. Her botun kendine özel görevi vardır.

Dilerseniz botlara verdiğiniz komut sayesinde argo konuşan kişileri banlayabilir, oyun istatistiklerinizi görebilir veya müzik çalabilirsiniz. Bunlar gibi birçok görevi olan bu botlara düzgün komut vermeniz yeterli.


Discord botu nasıl eklenir?

Discord sunucusuna bot eklemek aslında oldukça basit. Fakat bot ekleme işlemine başlamadan önce ”Sunucuyu yönet ” izinlerine sahip olmanız gerekiyor. Eğer bu izinlere sahipseniz hemen işe koyulalım.


1: İnternet tarayıcınızdan Discord’a giriş yapın.

2: Bot eklemek için çeşitli kaynak internet siteleri mevcut. Carbonitex veya top.gg gibi kaynak siteleri kullanabilirsiniz.

3: Eklemek istediğiniz Discord botu seçtikten sonra ”Davet et” seçeneğine tıklayın.

4: Sizi eklemek üzere olduğunuz botun özelliklerinin olduğu bir sayfaya yönlendirecek. Buradan tekrar ”Davet et” seçeneğine tıklayın.

5: Daha sonra Discord botun sunucuya eklenebilmesi için bir yetkilendirme ekranı karşınıza çıkacak.

6: Buradan eklemek istediğiniz sunucuyu seçerek ”Devam et” daha sonra ”Yetkilendir” seçeneğine tıklayın.

7: Eklediğiniz bot ekranın sağ üst köşesinde çıkacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir