En Çok Oynanan Android Savaş Oyunu – Clash Of Clans

Clash of Clans Supercell tarafından geliştirilen bir MMO veya devasa çok oyunculu çevrimiçi strateji oyunudur. Aynı zamanda “freemium” oyunu olarak da bilinir, burada oynamak tamamen ücretsizdir, ancak taşlar ve kaynaklar gibi oyun içi öğeler için ödeme yapabilirsiniz.

Oyunda, önce bir topluluk (klanınız) inşa ederek başlamalı, daha sonra asker yetiştirmeli ve altın, iksir ve Karanlık İksir elde etmek için diğer oyunculara saldırmalısınız. Daha sonra bu öğeleri savunmaları yeniden oluşturmak, birlikleri eğitmek ve yükseltmek ve büyü yapmak için kullanırsınız.

Altın ve iksir kazanmak için bir dizi cin köyüne saldırabileceğiniz bir tür tek kişilik kampanya da vardır.

Diğer klanlara saldırmaktan elde edeceğiniz temel kaynaklar altın, iksir ve Karanlık İksirdir. Altın, topluluğunuzun binalarını yükseltmek için kullanılır. Birlikleri eğitmek için İksir ve Karanlık İksir kullanılır. Her kışla türü farklı birlikleri eğitir.

Klanlar, takviye veya tavsiye yoluyla birbirlerine destek olmak için bir araya gelen oyuncu gruplarıdır. Böylece siz ve klanınız gidip diğer insanların topluluklarına saldırabilirsiniz. Bu diğer topluluklar gerçek oyuncu grupları tarafından yönetiliyor.

Muhtemelen oyundaki en önemli kaynak olan taşlar, işleri daha hızlı bir şekilde yükseltmenize izin verir, inşaatçılarınızı diğer projeleri yapmalarını sağlamak için hızlandırır. Ayrıca barakalar ve kaynak üretim tesisleri gibi diğer binaları güçlendirmek ve kahramanlarınızı yükseltmek için de kullanılabilirler.

Her klanın bir lideri ve yardımcı lideri vardır ve bunlardan sadece biri savaşa başlayabilir. Savaşa gittiğinizde, her klan bir hazırlık günü ve bir savaş günü alır. Savaş başladığında, oyuncular meydana gelen yıkım miktarına göre yıldız alırlar.

Her oyuncu savaş başına iki kez saldırır ve savaş gününün sonunda en çok yıldız alan takım kazanır. Her takım aynı sayıda yıldıza sahipse, daha yüksek imha yüzdesine sahip takım kazanır.

Savaş sırasında saldırınızı kullanırsanız bonus ganimet alırsınız ve UD tipi Supercell tarafından belirlenir. Bonus yağma birkaç artış vardır. Kazanırsanız, tüm bonus ganimetlerini alırsınız; kaybederseniz, mevcut bonus ganimetinin üçte birini alırsınız. Aynı klanın oyuncularının birbirlerine meydan okuyabileceği Dostluk Zorlukları var, ancak yağma veya ödül verilmiyor ve bu savaşlar ordularınızı etkilemiyor.

Yeni android oyunlar sitesini takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir