En Önemli El Sanatı : Boncuklu İğne Oyası

Boncuklu iğne oyası, diğer iğne oyaları gibi el sanatları yönünden en çok tercih edilen ve hanımların büyük bir zevk ve azimle yaptıkları önemli modellerdir. Diğer modellerden ayrılan en önemli yanı renkli pek çok boncuk ile iplere ayrı bir renk vermesiyle meydana gelen şık motiflerle bezenen başarılı modeller olmasıdır. Bayanların tercihine göre, maharetlerine göre elde edilen boncuklar iplere dizilir ve ortaya daha farklı ve daha canlı  bir görüntü çıkar. Neden boncuklu iğne oyaları?

Boncuklu İğne Oyası

El sanatları bilindiği gibi insanların duygu ve düşüncelerine yer veren, doğru ellerde belli bir zemine oturabilen sanatlardır. Boncuklu iğne oyası, yazma kenarları ile birlikte havlu, dantel, çeyizlik gibi el işi modellerinde kullanılabilen önemli bir sanat türüdür.  Birbirinden şık ve güzel iğne oyaları çeyizlik kızlarımız için oldukça ideal modellerdir diyebiliriz. Yeni gelin adayları için tercihler arasında olabilecek boncuklu iğne oyası muazzam tasarımıyla sizleri beklemektedir.

Renk tercihlerinde son derece önem arz eden, bu modeller, sizlere kolaylık sağlayacak, doğru ve yerinde rengi seçerek elinizde işi erken bitirebilmenize olanak tanıyacaktır.  Bu açıdan hanımların zamanlarını iyi değerlendirebilmeleri ve bu modelleri yaparken en ince ayrıntısına dahi dikkat etmesi ve bu işlemi titizlikle yapmaları gerekecektir. Özellikle iş hayatındaki kadınlar bu el sanatlarına daha fazla ilgi duymakta ve bu modelleri öğrenmek için büyük uğraşlar vermektedirler. Durum her ne kadar böyle olsa da işlerinden dolayı öğrenmek adına çok zaman ayıramazlar. Yine de bu hanımlarımız arasında bu görkemli modelleri yapabilenlerin sayısı her geçen gün daha da artmakta ve bu işe baş koyanlar azimle çalışmaktadırlar.

Son zamanlarda incelediğimiz türler neticesinde farklı türde boncuklu iğne oyası modelleri ile ilgili bayanların beğenisini çeken daha şık daha modern yeni iğne oyalarının yaygınlaştığını görmekteyiz. En ilginç iğne oyası modelleri ile çalışırken hem çok iyi vakit geçirecek hem ayrı bir zevk alacak ve hem de el becerinizi bir tık yukarıya çıkarmış olacaksınız.

Boncuklu iğne oyası,  el becerisini daha da geliştirmek ve el becerisi yüksek bayanlarımız arasında yerini almak isteyenlerin tercih edeceği bir el işi türüdür. Marifetli hanımlarımızın ellerinde büyük değerler kazanan ve oldukça uygun maliyetlerle elde edebileceğiniz bir ürünle karşı karşıyasınız. Peki bu kadar avantajı varken, almak ya da öğrenmek için daha ne bekliyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir