Excel kullanıcılarını düşünerek kullanımını daha kolay hale getirdi.

Microsoft’un popüler tablolama programı Excel, birçok kişi tarafından sıklıkla kullanılıyor. Microsoft Excel, sahip olduğu yetenekler ile birlikte özellikle şirketler için birçok alanda çeşitli kolaylıklar sağlıyor. Excel’in bu yeteneklerini sergilemesi için ise kullanıcının belli başlı formülleri kullanması gerekiyor.

Microsoft Excel artık çok daha akıllı

Birçok farklı özelliği içerisinde barındıran Microsoft Excel‘de formülleri uygulamak bazen kafa karıştırıcı olabiliyor. Microsoft Excel kullanımı üzerinde çalışmalar yapan şirket uygulamayı çok daha kolay hâle getirme hedefinde. Teknoloji devi yayınladığı güncelleme ile birlikte Excel’deki otomatik doldurma özelliği çok daha akıllı bir hâl alıyor.

 

Şirket yaptığı açıklama ile birlikte daha öncesinde kullanıcının sorumluluğunda olan bazı formül işlemlerinin artık otomatikleştirildiğini ortaya koydu. Buna göre artık Microsoft Excel belli başlı formüller için kullanıcısına öneriler sunacak. Böylelikle Excel kullanımı da daha hızlı ve kolay bir hâl alacak.

Örnek vermek gerekirse bir şirketin aylık satış rakamlarının bulunduğu bir tablonun sonunda eğer bir ‘toplam (total)‘ ibaresi yer alıyorsa, uygulama kullanıcıya otomatik olarak toplama işlemi için öneride bulunabiliyor. Uygulamanın şimdilik sadece İngilizce desteği olduğunu da hatırlatalım. Yani Excel şimdilik diğer diller için bu tür bir yardımda bulunamıyor.

Microsoft Excel bunun yanı sıra verileri otomatik algılayarak kalan bölümleri otomatik olarak doldurma seçeneği de sunacak. Böylelikle birkaç satır girdikten sonra uygulama sizin için verileri tarayarak kullanıcıyı yazmaktan kurtaracak bir formül geliştirecek. Böylelikle işler çok daha kolay bir hâle gelirken, zamandan da tasarruf edilecek.

Microsoft Excel sahip olduğu özelliklerle birçok kişi şirket ve kurum için hayati bir öneme sahip. Uygulama, yeni özellikleri ile artık çok daha kolay bir kullanım sunacak gibi görünüyor. Peki siz gelen güncellemelerin Microsoft Excel kullanımına katkı sağlayacağını düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir