Facebook Hesap Kurtarma

Facebook sosyal medya hesabı; birçok kişi tarafından bilgi, paylaşım ve görsellerin, videoların ve daha birçok şeyin alışverişini sağlayan platformlar arasında yer almaktadır. Facebook hesabının çalınması durumunda hesap sahiplerinin birçok fotoğrafının ve arkadaş grubunun kaybedilmesi ve ayrıca bunların kötü amaçlar için kullanılması durumu ortaya çıkabilmektedir. Böyle bir durumda sıkıntı yaşayabilecek olan Facebook kullanıcıları hesabını geri almak için şikâyette bulunmak zorundadır. Facebook hesabım çalındı çalındığını anlamak için öncelikle şifre sınama adımlarını deneyerek çözüme ulaşmaya çalışmalıdır.

Ancak bu şekilde bir sonuç elde edilemediği takdirde Facebook hesap kurtarma ya da ‘’hesabım bir başkasının eline geçti’’ hesabı şikâyet etme butonuna tıklamak gereklidir. Hesabım başka bir başkasının eline geçti butonuna tıkladıktan sonra sizlerden e-posta, kullanıcı adı, ad ve soyadı, telefon numarası istenecektir. Bu bilgilerden herhangi birini girdikten sonra ara butonuna tıklayarak hesabınızı kanıtlamanız gereklidir. Bu şekilde ulaşabileceğiniz şikâyet sayfasında gerekli olan bilgileri gerçek ve doğru olarak girmek önem taşımaktadır. Bilgileri girdikten sonra hesabınızı kurtarmak mümkün olabilecektir.

Ayrıca Facebook yeni uygulaması olan telefon tanımlama uygulaması ile hesapları güven altına almayı taahhüt etmektedir. Çalınan Facebook hesabını geri alma çalınmaması için telefon numaranızı tanımlamanız önemli bir ayrıntıdır. Hesabınızın kurtulabilmesi için mutlaka gerçek bilgilerinizin olması önemli bir noktadır. Sahte isim ya da sahte mail adresi ile oluşturulan hesapları kurtarmak mümkün değildir. Facebook tarafından yönlendirildiğiniz hesap kurtarma uygulamasında kolaylıkla hesabınızı kurtarma imkânı bulabilirsiniz.

Facebook hesabının çalınmaması için öncelikle hesap açarken bazı ayrıntıları göz önünde tutmak gereklidir. Facebook hesabı açarken öncelikle gerçek bilgilerinizi girmeniz ve telefon numaranızı tanımlamanız; ilerde yaşayabileceğiniz sorunlarda daha kolaylıkla hesabınızı kurtarmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca hesap için kullanılacak şifre; mutlaka sayı ve harflerden karışık olarak oluşturulmuş uzun bir şifre olmalıdır. Genelde hesapları çalan programlar ve hesap çalanlar kullandıkları sayı uygulamaları ile hesaplara ulaşabilmektedir. Bu ayrıntıya dikkat ettikten sonra hesabınızın her açıdan güvenliğine sağlayabilecek uygulamaları Facebook uygulamalarından ayrıntılı olarak öğrenmek ve bu şekilde hareket etmek gereklidir. Dikkat edilecek tüm uyarılara uymak suretiyle Facebook hesabını garanti altına almak mümkün olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir