Fenerbahçe Haberleri

Ülkemizde, spor basınlarına yöneltilen birtakım eleştiriler vardır. Bu eleştirileri şu şekilde sıralandırılabilir. Spor haberlerine yönelik en temel eleştiri, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor, Fenerbahçe takımlarından birinin fazla öne çıkarıldığı noktasında yapılan eleştirilerdir. Spor servisi yöneticilerinin tutmuş olduğu takımların hep haber yapıldığı yolunda ki iddialar doğru olmasa bile taraftarlık bilinci bunu çok farklı görmeye eğilimli olduğu için sürüp gideceğe benziyor. Üç büyükler dışarısında ki Anadolu takımlarına yeterince yer verilmediği de çok yaygın bir şikâyet konusudur. Kazanılan başarılar doğrultusun da zaman zaman bu çember kırılsa bile ana temalar sürekli olarak İstanbul kulüpleri üzerinde yoğunlaşmaktadır. Fenerbahçe futbol haberleri aşağıda ki gibi örneklendirilebilir.

• Fenerbahçe, AZ Alkmaar ile oynayacağı UEFA Kupası 3. tur rövanş maçı için bugün Hollanda’nın Alkmaar kentine gitti. Sarı- lacivertlilerde kart cezalısı Deivid ile sakat olan Aurelio kadroda bulunmuyor. Tedavileri süren Rüştü, Selçuk ve Kerim de Hollanda’ya götürülmedi. Kart cezası nedeniyle ilk maçta forma giyemeyen Kezman ile sakatlıkları düzelen Lugano ve Önder ise yarınki mücadelede takımdaki yerlerini alabilecek. Alkmaar’da sakat olan da Silva’nın oynamayacağı kesinleşti. Şota ise forma giyebilecek. Fenerbehçe, son çalışmasını bu akşam maçın oynanacağı 17 bin kişilik DSB Stadında yapacak. Karşılaşmayı yaklaşık 2 bin Türk taraftarın takip etmesi bekleniyor. Saat 19.45’ten itibaren Kanal D’den naklen yayınlanacak Az Alkmar- Fenerbahçe maçını Almanya Futbol Federasyonundan Knut Kircher yönetecek.
Aşağıda Fenerbahçe spor haberleri arasından AZ Alkmaar maçı öncesi hazırlanan bir tanıtım metni yer almaktadır:
• Haydi Fenerbahçe
DSF
Yeni hedeflere koşmak için
DSF
Tarih yazmak için
DSF
Bu engeli aşmalı
DSF
Soluksuz kalıp izleyeceğiniz, sevgililer günün de zaferle coşacağınız bir maç!

Spor dallarıyla ilgili yayın haklarını ellerinde bulunduran kanallar, bu dallarla ilgili çok daha ayrıntılı haberlere yer vermektedir. Çünkü bu çok ciddi anlamda gelir elde edilen bir iştir. Bu gelirler sayesinde kulüpler ayakta durabilmektedir. Bu gelirler çok önemli miktarlara ulaşabilmektedirler. Bu gelirler Türk takımlarına oldukça fayda sağlayacak düzeydedir. Fenerbahçe futbol haberleri örneklerimizden sonra makalemizi burada bitiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir