General Mobile Discovery ile ilk akıllı telefonum

Nihayet 6 yıldır kullandığım Samsung Sgh-L700‘den sonra General Mobile Discovery ile bende ilk akıllı telefonuma kavuştum. Piyasayı ve telefonları hiç bilmeyen birisi olarak ilk başlarda epey şüpheliydim akıllı telefonlara karşı. Dile kolay abi. Millet 50 defa telefon değiştirip akıllı telefonların her haltından anlarken ben daha tuş kilidini bile zor açıyordum 🙂 Allahtan General Mobile Discovery alan arkadaşların hepsi telefondan kaldığını söylediler de benim seçimim kolaylaştı. Tabi seçimimde bunun yanısıra 4 yıldır kullanmadığım hesabıma dayımın epey zaman öne yatırdığı 500 lira’da epey etkili oldu 🙂

Bugün telefonu aldığımın 4. günü. Biraz kurcaladıktan sonra yazmak istedim telefon ile ilgili görüşlerimi. Telefonum 16gb siyah kasa olanlardan. Siyah kasa bulmak beni en çok zorlayan kısımdı sanırım. Telefon alırken ırkçıyım arkadaş. Benim telefonum siyah olmalı yoksa olmaz. Vatan Bilgisayar sağolsun benim siyah kasa merakıma çare oldu. Bende hediyesi telefonun hediyesi 700 lira verim kendilerine.

Öncelikle belirteyim ki telefon bence bir harika. 4 gündür içini dışına çıkardım telefonu. Her haltı kurdum, kaldırdım, kurcaladım, her ayarına girdim çıktım. Özellikle hoşuma giden kısmı ekranının büyük olması. Ayrıca ses kalitesi ve kamerasıda çok güzel. Dün akşam bir arkadaşıma ait olan s4 mini ve Lg optimus L7 2. versiyonuyla kıyasladığım zaman gördüm ki hemen her özellikte s4 miniden aşağı kalmıyor. Hatta işlemcimin 4 çekirdek olması dolayısıyla bana göre bir adım önde bile. Lg’den ise şarj süresi hariç her bakımdan çok daha iyi durumda. Yani boşa para harcamadan alın bu telefonu.

4 gündür düşmüyor elimden telefon. Bu da neymiş la dediğim her uygulamayı kurmamın yanısıra instagram zıkkımına da üye oldum. Paylaşım fazla yaparmıyım bilmem ama efektlerini kullanarak bende diğer herkes gibi kendime bir profil fotosu yapabilirim 🙂 Takip etmek isteyenler için profil linkim http://instagram.com/kerimptk

Buda yaptığım ilk paylaşım.

Birde eski telefonum ile yan yana resimlerini çekeyim sizler için. Aradaki evrimsel farkı daha iyi görmeniz için iyi olur diye düşünüyorum.

General-Mobile-Discovery-1-768x1024 General-Mobile-Discovery-2-768x1024 General-Mobile-Discovery-3-768x1024 General-Mobile-Discovery-4-768x1024

Ayrıca ekran jelatinini İsmail’in tweetleri üzerine satın aldığım stand’daki elemana taktırdım. Hakikaten incelik isteyen işmiş. Sabaha kadar denerdim ben sanırım onu takmak için 🙂

Tabii birde yurtta batak oynayan arkadaşların arasında çekilmiş bir video 🙂 Dikkat küfür içerir. (Editlemeye üşendim :D)

Telefonu henüz inceleme aşamasındayım anlayacağınız. Hala telefonu modem olarak kullanabilirmiyim bilmiyorum mesela. Yada bilgisayarın internetini ortak kullanma konusunda hiç bir bilgim yok. Telefonda işletim sistemine göre anlamışlar ama ben bir halt anlamadım valla. Telefon ile ilgili fikir almak isteyen arkadaşlar sorabilirler. Bende cevaplamak isterken öğrenirim birşeyler.

Yazıyı burada kesiyorum arkadaşlar. Artık benimde batağa katılmam gerekiyor. Yeterince salladım zaten arkadaşaları yazıyı yazdığım süre boyunca.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir