Google Chrome’a Rakip Olacak İnternet Tarayıcısı: Vivaldi!

Vivaldi-tarayiciİnternet dünyasında tarayıcı kategorisinde yeni yen i adım atan Vivaldi, Geride bıraktığımız aylarda ilk sürümü ile tüm kullanıcıların karşısına çıkmıştı. İlk sürümünü piyasada dağıtan Vivaldi, Bu durumla yetinmeyerek ikinci kararlı sürümünü de yayına aldı. Vivaldi’yi rakiplerinden ayıran etkili özellikler nedir? Gelin hep birlikte bakalım.

Sekme Depolama Özelliği

chromeun-yerine-vivaldi-internet-tarayiciyi-tercih-etmek-icin-5-neden_1[1]

Eğer internet tarayıcılarını oldukça etkin bir şekilde kullanıyorsanız ara sıra sekmelerin azizliğine uğrayabilirsiniz. Sekmelerin aralarında kaybolduğunuz da Vivaldi yazılımı size yardımcı oluyor. Vivaldi, Sunduğu sekme istifleme özelliği ile birlikte aynı türde olan sekmeleri bir noktada toplayarak güzel bir görüntü ortamı sunuyor.

Hızlı Not Alma Desteği

chromeun-yerine-vivaldi-internet-tarayiciyi-tercih-etmek-icin-5-neden_2[1]

Vivaldi, Anlık olarak gelen düşünceleri oldukça hızlı bir şekilde not almak için geliştirilen not aracını kullanıcıların huzuruna sunuyor. İnternet ortamında gezinirken aklınıza gelen fikirleri kısa sürede not altına alabilir, İstediğiniz zaman diliminde rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz. Biriken notları klasör şemasına uygun olarak tasarlayabilirsiniz.

Hızlı Komut Özelliği

chromeun-yerine-vivaldi-internet-tarayiciyi-tercih-etmek-icin-5-neden_3[1]

Vivaldi yukarıda ki özelliklerin dışında hızlı bir kullanım için farklı komutlara da sahip. MAC üzerinde ki Spotlight’a benzeyen özellik ile birlikte oldukça hızlı bir şekilde yer imlerinizin arasında arama yapma imkânına sahip olabilirsiniz. Google Chrome üzerinde de benzer özellikler bulunuyor fakat, Vivaldi’nin sunduğu özellikler daha geniş işlevselliği ve hızlılığa yönelik olarak karşımıza çıkıyor.

Gelişmiş Fare Hareketleri Kontrolü

chromeun-yerine-vivaldi-internet-tarayiciyi-tercih-etmek-icin-5-neden_4[1]

Vivaldi aynı zamanda donanım olarak fareyi de etkin olarak kullanıyor. Sekme işlemleri ve daha farklı işlemleri direkt olarak fare üzerinden kontrol edebilen Vivaldi, Fare hareketlerinize göre de yeni işlevlere oluşturmanıza yardımcı oluyor. Bir diğer yandan da bu özellikleri istediğiniz zaman açıp kapatmanıza yardımcı oluyor.

Yan Yana Hızlı Tarama Özelliği

chromeun-yerine-vivaldi-internet-tarayiciyi-tercih-etmek-icin-5-neden_5[1]

Vivaldi tarayıcısı üzerinde en çok etkili özelliklerden bir tanesinin bunun olduğunu söyleyebiliriz. Vivaldi internet tarayıcısından yararlanarak aynı pencere üzerinden birden fazla sekmeye göz atabilirsiniz. Daha öncesinde hiçbir şekilde internet tarayıcısı üzerinde yer almayan özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Kullanıcının sekmeleri dikey ve yatak bir şekilde bölmesine, farklı eklentileri kullanmasına ve daha gelişmiş özellikleri sunan Vivaldi, Chrome tabanlı olarak çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir