Google Fotoğraflar’a Yeni Özelik Geliyor!

Aram motoru devinin en popüler uygulamalarından biri olan Google Fotoğraflar uygulaması, telefondaki görselleri ve videoları hem erişim hem de saklama konusunda oldukça iyi bir iş çıkardığını söyleyebiliriz. İçerisinde otomatik yedekleme özelliğiyle cihazlar arasında kullanım kolaylığı ile popülerliğini her geçen gün arttırıyor.
Google, uygulamayı geliştirmek adına yeni bir özellik getirmeye hazırlanıyor. Bu bağlamda artık elinizdeki medyanın tarih ve saatini Fotoğraflar uygulaması üzerinden kolaylıkla düzenleyebiliyorsunuz.
Daha önceden Google Fotoğraflar böyle bir seçenek kullanıcılarına sunmuyordu. Kullanıcılar işlemi üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla gerçekleştiriyordu. Şimdi ise şirket, özelliği Android ve iOS kullanıcıları için kullanıma sunuyor.


Özelliği bir  Twitter kullanıcısı fark etti. Yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz üzere ekranı yukarı kaydırdığınızda ortaya çıkan tarih ve saatin yanına bir düzenleme simgesi eklendi. Buna dokunarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak uygulamanın iOS sürümünde düzenleme simgesi yer almıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir