Google’dan şikecilere kırmızı kart

google-sanbox-cezalari

Az önce Twitter üzerinden mutlu bir haber aldım @odunherif‘ten.  Google amcamız şike yapan büyüklere cezayı kesmiş; Tff’ye nispet yaparcasına. Habertürk,  Hürriyet ve Milliyet‘e ait internet siteleri artık Google aramalarında çıkmıyor.

Cezanın sebebi ise gerçekten şike. Nasıl yani haber siteleri de mi şike yapıyor diyorsanız cevabım evet. Ki zaten bu soruyu soracak olanların internet ile pek haşır neşir olmadıklarını kabul edersek, bu yazıyı okumadıkları gerçeğini ortaya koyar ardından da kendi cümlelerimizi çürütmüş oluruz. 🙂

Malumunuz büyük haber siteleri uzun süredir hit derdine düşmüş ve  daha sinemada gösterime gireli 3 gün olmayan filmler ya da diziler ile ilgili yanıltıcı etiketer ile yazılarınız doldurmaya başlamıştı.  Siz de görmüşsünüzdür bu sitelerde haberlerin orta ya da üst tarafında “Recep İvedik 4 izle, Recep İvedik 4 hd izle” gibi etiket kalabalıkları ile Google üzerinden ilgisiz yada en fazla filmin gösterim tarihini aktaran bir habere hit sağlıyorlardı. Hayır zaten korsan film falan izliyor herkes. Bunlarda tutmuş korsan film şeysine korsan etiketler ile çanak tutuyorlar.  Senin benim gibi 3-5 web site sahibi de (Allah’a şükür henüz illegal bir paylaşımım olmadı) malum sitelerle yarışamadığı için avucunu yalıyordu. Tabi örnekler sadece filmler ile ilgili değil. Aklınıza gelebilecek bir çok konuda bu spamlar mevcut.

Velhasıl Google uzun süre sonra ilk defa onayladığım bir adım attı ve bu spamcılara ilk darbeyi (ya da darbecik) vurdu. Henüz bu 3 tanesi buz dağının görünen kısmını bile oluşturmasa da hiç yoktan iyidir. En azından bana gelecek için umut vadediyor.

Darısı şikeci büyüklere ceza veremeyen Tff’nin başına 🙂

haberturk-e-ceza

hurriyet-e-ceza

milliyet-e-ceza

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir