Hayatınızı Değişterecek Dil İngilizce konusarakogren.com’la Öğrenilir !

İş hayatının da, akademik kariyerin de, hobilerin de desteklenmeye ihtiyacı var. Bazen bunların hepsini bir arada yürütmek gerekebilir. Hayatı renklendiren çeşitli öğelerin iç içe geçmesi kadar güzel ne olabilir? Her konuda yeterince ilerleme kaydetmişken, birden ingilizce başlangıç seviyesi öğrenme ile ilgili kararlar almak kolay görünmeyebilir. Ancak bir kez adım attıktan sonra bırakmak istemeyeceksiniz. Karatahta yok, üst üste yığılmış kitaplar yok, bir öğretmen yok… Üstelik bütün bunlara ihtiyaç da yok. Ve sadece bir telefon kadar yakınınızda, iyi bir eğitmenden, kendi aksanında dinlediğiniz derslerle, diğerlerinden bir eksiğiniz de yok. Öncelikle kulağa biraz eğlenceli geliyor ama ciddi olarak düşünenler için sunulanlar gerçekten değerli. Bir takım zorunluluklardan kurtulmuş olduğunuzu hissettirebilir. Yine de hafife almış sayılmazsınız çünkü ilk aşamada anlatılanları dinlemeniz yeterli olacak. Her cümlede geçen zamirler kısa sürede aklınızda kaldığında, bu aşinalıkla kendiniz cümle kurmaya başlayabileceksiniz.

İnsanlar şöyle bir etrafa bakındıklarında, ilk olarak ihtiyaçları olan eşyaları gözleri arar. Mesela, hemen her evde bir sandalye ve koltuk bulunsa da, lokantalarda ayakta kalma ihtimaliyle farklı bakılır. Yanına gelen isimle birlikte sıfat tamlamasına dönüşebilen ingilizce renkler ve Türkçe karşılıkları ve okunuşları ile ilgili de böyle düşünebilirsiniz. Yabancı bir ülkede, lokantadan içeri adım atmadan evvel, ilk olarak doğru kelimeleri bulmaya odaklanmak normaldir. Kendi dilini konuşan birinin de, acaba yer var mı diye düşünmesi ise aynı durum değildir. Bu manada, kırmızı olsun, yeşil olsun, aynı mesafedeler. Can we sit by the yellow window please? Sarı camekanın yanında oturabilir miyiz lütfen? İsteğimizi belirtirken işaret etmek yerine bir kelimeyi kullanmak gibi… Renginden bahsedilen bir eşya, tanımlı bir araçtır ve o tanım da bir araçtır. Bir dilden diğerine çevirirken, brown karşılığı kahverengi diyebiliyor olmanın avantajı, konuyu kendi zihnimizde ayırt etmek olabilir. Tartışmasız aynı renkten bahsediliyor ancak turuncu yerine orange demek vakit alacak.

Hayatın içerisinde her an kullanılan araçların, eğitim almak için kullanılması ilk başta enteresan gelebilir. İnternet üzerinden yada telefonla, öğretmenlerle görüşmek çok alışık olunan bir durum değilmiş gibi görünebilir. En azından bu nedenle merak edip http://www.konusarakogren.com/ adresini ziyaret edenler, bilgilendirmeden sonra devam edip, memnun kalıyor. Bugüne kadar sadece olumlu yorumlar alan kursun çok sayıda öğrencisi başarılı bir şekilde eğitimlerine devam ediyor. Belirli bir noktada, bu eğitim dileyen kişiler için bir yaşam tarzına dönüşebiliyor. Her gün öğretmenle konuşuyor olmanın faydasından vaz geçmek istemeyenler, buna devam edebiliyor. Sitede pek çok farklı konuyla renklendirilmiş bir dünyaya açılabilirsiniz. Eğlenirken öğrenmenin, severek çalışmanın bütün ipuçlarını bir araya getirince sonuç yine aynı kapıya çıkıyor. Karar verenler, fazla gecikmeden, kendi prensipleriyle hareket ederek, çalışmaya başlayabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir