Her Gün Yeni Bir Video Yüklemenin Sırrı

Bir Youtube kanalınız var ve fenomen olmak istiyorsunuz. Bunun için Youtube kanalınıza her gün video atarak dikkatleri çekebilir, kanalınıza ziyareti arttırıp videolarınızın daha çok izlenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için hırslı ve sabırlı olmalısınız. Youtube istikrarı sever ve istikrar olmadan başarı olmaz. Her gün yeni bir video atmak ilk başlarda zor gelebilir. Ama kanalınızın içerik amacını baştan hazırlayarak ve rotadan hiç şaşmayarak bu kolay hale gelebilir. Her gün yeni içerik atacağınız için bir aylık bir plan hazırlayıp çekimlerinizi öyle yapabilirsiniz. Bu konuda düzenli olmak yararınıza olacaktır.

Tükenmeyen Video Fikirleri

Her gün üst üste olmamak şartıyla günlerin aralarına oyun videoları çekip yayınlayabilirsiniz. Her ne kadar basit gözükse de oyun videoları izlemeyi seven ayrı bir kitle var ve siz oyun oynayıp biraz da mizah yaparsanız o kitleye ulaşabilirsiniz.

Challenge fikirleri hiçbir şekilde tükenmiyor ve tabii ki onları da izleyen ayrı bir kitle var. Alışılmış olanlar bir yana yaratıcılığınızla oluşturduğunuz Challenge fikirlerini deneyerek paylaşabilirsiniz. Risk almış olabilirsiniz ama denemekte fayda vardır.

Sokağa çıkıp halkla sorular sorabilirsiniz ve yine bu tükenmeyen fikirler arasındadır. Youtube’da çok fazla röportaj videoları olduğu için siz sorularınızı daha yaratıcı yaparak farkınızı ortaya koymuş olursunuz ve her güne atabileceğiniz bir fikir olmuş olur.

Bir gününüzü veya bir haftanızı anlatan vloglar çekebilirsiniz. Bu vlog videoları seri şeklinde de olabilir. O gün içerisinde ne yaptığınızı, nerelere gittiğinizi kamera karşısında gösterip anlatarak takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Korku içeren hikayeleri, efsaneleri bulup kamera karşısında bir konseptle anlatabilirsiniz. İnsanlar korkmaya ve korku içeren bilgileri almayı sever. Tabii her zamanki gibi sizin yaratıcılığınıza ve araştırmalarınıza odaklı bir seri olabilir bu.

Düzenli ve Planlı Olmak

Çekeceğiniz video içeriklerini not alın ve buna göre kanalın içeriğini oluşturun. Her gün video atacağınız için aylık planlar oluşturun ve düzenli olmaya özen gösterin. Videolarınızı çeşitli şeylerle zenginleştirebilirsiniz. Örneğin; ses efektleri, içeriğe yardımcı olacak görseller ve videolar ekleyin. Abonelerinizi her gün yeni bir video düzenine alıştırın, onlara her gün belirli bir saat vererek kanalda tutabilirsiniz. İstikrarlı olursanız Youtube’da size başarıyı verecektir. Çünkü Youtube istikrarı sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir