Hit Çekme Siteleri Zararlımıdır?

Son dönemlerde webmaster olmaya özenen insan sayısının artmasıyla birlikte ortaya yeni bir sektör çıkmıştır. Bu sektör bünyesindeki onlarca belki yüzlerce web sitesi ile kullanıcılarının sitelerine yüzlerce kullanıcı yollayan hit çekme siteleri.

hit-cekme-siteleri

Yeni açılan bir siteniz var ise sitenize hit çekmek ilk zamanlar oldukça zordur. Özgün yazılarda yazsanız mükemmel bir tasarımınızda olsa işleri belirli bir düzene koyasıya kadar sitenize gelen kişi sayısı belki 50 belki 100 olur. İşte bu seviyedeki sitenize gelen hiti yeterli bulmuyorsanız hit çekme siteleri bu noktada imdadınıza koşuyor. Sitelerinize kendi siteleri üzerinden açtığı bir iframe ile yüzlerce kullanıcı yolluyorlar. Hatta dün meraktan bende yaptım bir hit sitesinden hit çektim siteme. Tek bir siteden gelen hit tam olarak 311 kişi oldu. Bu 311 kişi ile site trafiğimde büyük bir patlama oldu. Ancak daha sonradan aklıma geldi bu hitin istatistikten başka bir faydası varmı diye. Wmaraci’na hit siteleriyle ilgili bir konu açtım ve ortaya çıkan sonuçlar şaşırtıcıydı.

Hit çekme siteleri yarar bir yana tam tersine zarar veriyordu Site üzerinden aldığım yorumlara göre hit çekme siteleri sadece ego tatmini yapmamıza ve istatistiklerimizi kabartmamıza fayda sağlıyordu. Zararları ise yararlarından kat kat daha fena.

Öncelikli olarak sitenizdeki ortalama ziyaret süresini düşürürsünüz. Çünkü bu sitelerden gelen kullanıcılar ortalama 15-20 saniye kalır sitenizde. Google amca farkederse bu siteler aracılığıyla hit çektiğimizi bize güzel bir tokat indirir belki banlanmazsınız ama yazılarımız daha gerilerden çıkmaya başlar. Sitemizin kalitesini düşürür.

Bu şartlar altında da bu siteleri kullanmak bana pk mantıklı gelmiyor. Google biliyorsunuz ki istediği anda sitelerimizi bitirebilecek güce sahip. Google sıralamalarında ger planda kalma riskini almak sitemizi bile bile ölüme götürmektir

Wmaraci’ndaki yorumlardan bir kesit

Alıntı:
burakisci adlı üyeden alıntı
Sitenizde geçirilen ortalama süreyi düşürürler!
Alıntı:
csariaslan Adlı Üyeden Alıntı
kendini kandırmaktan baska hiç bir faydası yok burdan gelen hitlerin tavsiye etmem bende eskiden yabancı bi siteden hit getiriyordum günlük 1k filan hit geliyordu anca kendi egomu tatmin ediyordum
Alıntı:
csariaslan Adlı Üyeden Alıntı
aynen öyle ne alexada ne başka birşeyde bir faydasını göremezsiniz
Alıntı:
Selim Atalay Adlı Üyeden Alıntı
Bana göre hocam kendi çabanla zorla hit kazanmak yerine doğal hit kazanıp hergün üstüne katıp geliştirmek daha önemli. Hiç yoksa başardığını anlıyorsun bi yerden sonra
Alıntı:
kademirius Adlı Üyeden Alıntı
google çakozlarsa ters etki bile yapabilir hocam, aman dikkat
Alıntı:
Fırat Yalçın Adlı Üyeden Alıntı
bence bir dönem kullanılabilir bu yolla kendine geçici gaz vermiş olursun.
Alıntı:
sanalbakteri Adlı Üyeden Alıntı
Hit sitesinden 1K Hit alırsın, gelen kişiler 1-2 saniye kalıp gider bunun sonucunda anasayfada kalma süresi düşer. 1 Hafta hit alırsın bir hafta sonunda asıl hitine dönersin. Google’de senden şüphelenir. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir