İğne Oyaları Modelleri

Genç kızların çeyiz sandıklarını süsleyen el örgüsü, el emeği ürünlerin başında da şıklığı ve zarifliği ile bilinen iğne oyaları gelmektedir. İğne oyaları eskiden günümüze gelene kadar pek kullanılmış ve kullanılamaya da devam eden el emeği ürünlerin başında gelmektedir. Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmış olan iğne oyaları modelleri ve örneklerinin yanı sıra her geçen gün yeni model ve örneklerle karşımıza çıkmaktadır. İğne oyası oldukça şık ve gösterişli olduğu için son zamanlarda daha çok tercih edilmeye başlamıştır. Çeyizlerin içerisinde sıklıkla kullanılan bu ürünlerde görsel kalite her zaman ön planda yer alır.

İğne Oyası Örnekleri

 

İğne oyası örnekleri oldukça fazla çeşitliliğe sahip bir el örgüsüdür. Tek renk iplikler ile yapılan iğne oyaları olduğu gibi aynı zamanda birden fazla rengin bir arada kullanıldığı şık iğne oyaları modelleri bulunmaktadır. Tek renk kullanılarak yapılan iğne oyaları daha çok basit ve yapımı kolay modelleri içermektedir. İki veya daha fazla rengin bir arada kullanıldığı iğne oyaları ise daha ağır ve zor iğne oyalarını içerir. Eğer iğne oyası yapmaya yeni başlayan biri iseniz daha basit, tek renk ile yapılan iğne oyalarını tercih edebilirsiniz. Ancak eğer iğne oyası konusunda oldukça hamarat ve usta iseniz daha ağır ve zor örnekleri seçerek yapmaya başlayabilirsiniz.

Görseli Yüksek İğne Oyası Modelleri

İğne oyası modellerine her geçen gün yenileri eklenmektedir. Kullanım alanı ise git gide artmaktadır. Yazma kenarlarında, yüz havlularında, oda takımlarında, vitrin takımlarında, mutfak havlularında, fular yapımında ve daha birçok alanda iğne oyası kullanılmaktadır. İğne oyaları modelleri yapılırken daha çok çiçek ve yaprak motifleri ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda bunların dışında ise iğne oyasının kendine has motifleri kullanılarak yapılmaktadır.

En Yeni İğne Oyası Modelleri

En yeni iğne oyaları modelleri arasında son zamanlarda ağır ve birden fazla rengin kullanıldığı iğne oyaları dikkat çekmektedir. Aynı zamanda inci, boncuk veya pul ile süslenen iğne oyaları da son zamanların trend örnekleri arasında yer almaktadır. Yazma kenarlarını, havlu kenarlarını süsleyen iğne oyaları yapımı zor olsa da şıklığı ve zarifliği ile kadınların dikkatini çekmektedir. Sizlerde en yeni iğne oyası modellerine bakarak istediğiniz örneği seçebilir ve yapmaya başlayabilirsiniz. Oya yapımında kaliteli ip kullanmak yararınıza olacaktır. Ayrıca ne renk yapmak istiyorsanız ona uygun bir ip seçiminde bulunabilirsiniz. Bu sayede ortaya profesyonel bir görselin çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir