Instagram’da Daha Çok Beğeniye Almak için Ne Yapılmalı?

instagramTüm dünya genelinde oldukça büyük bir popülerliğe sahip olan Instagram’da etiket kullanımı, Bu sosyal medya ürünü n vazgeçilmezlerinden bir tanesi. Etiketleri kullanarak farklı kullanıcıların fotoğraflarına ulaşabilir, Sizinle aynı konuda bilgi sahibi olan insanlarla iletişime geçebilirsiniz. Bunların yanında en büyük özellik;  Fotoğraflarınız çok daha fazla beğeni aldırabilirsiniz.

Standart olarak bir Instagram kullanıcısı olarak farklı ve saçma içeriklerde etiketler kullanmak yerine. Yaratıcı etiketler oluşturmaya dikkat etmelisiniz. Oldukça farklı kategorilerde hizmet veren etiketleri doğru kullanırsanız bir adım daha öne çıkarak gereğinden fazla beğeni kazanabilirsiniz.

Fotoğraf ile İlgili Etiketleri Bulun

Instagram platformunda arkadaşlarınıza paylaştığınız bir fotoğrafın içeriği ile farklı içerikte etiket kullanmanız oldukça saçma bir görüntüye neden olacaktır. Paylaşımlarınızda olabildiğinde doğru oranda içeriklerinize uygun etiketlerin seçimini yapmalısınız.

Haftanını Her Günü için Farklı Etiket Kullanın

Instagram’da, Her geride bıraktığımız gün için farklı etiketler kullanıma çıkıyor. Haftanın belirli günlerinde paylaşıma aldığınız fotoğraflarınızda doğru etiketlerinde yararlanarak, Çok daha fazla beğeni sayısına ulaşmanız mümkün.

  • Pazartesi: Haftanın ilk gününde resim paylaştığınız zaman #Monday, #Mondays, #Macinmonday, #Mondaymotivation, #musicmonday tarzında etiketleri kullanabilirsiniz
  • Salı: Haftanın ikinci gününde resim paylaşınız zaman #Tuesday, #Tuesdays olarak kullanabilirsiniz.
  • Çarşamba: Haftanın üçüncü gününde resim paylaştığınız zaman #Wednesday, #Wednesdays ve #Humpday tarzında etiketlerden yararlanabilirsiniz.
  • Perşembe: Haftanın dördüncü gününde resim paylaştığınız zaman #Thursday , #Thursdays etiketlerini kullanabilirsiniz.
  • Cuma: Haftanın beşinci gününde resim paylaştığınız zaman #Friday, #Fridays ve #TGift etiketlerini kullanabilirsiniz.

Sadece Beş Etiket Kullanarak Başarıya Ulaşın

Yapılan araştırmalar göre fotoğraflarınızda en fazla beş adet etiket kullanmanız ideal olacaktır. Çok fazla etiket kullanmanız, Spam görüntüyü neden olacağı için Instagram’da başarıya ulaşmanız oldukça zor olacaktır. Bunun dışında; Instagram kullanıcıların paylaşımlarında etiket sınırını otuz adet ile sınırlandırıyor. Bunun dışında sınır aşmanız yerine fotoğrafınıza yorum atarak daha fazla etiket paylaşımına ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda verdiğimiz yöntemlerden yararlanarak daha fazla beğeniye ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir