iPhone Uygulama Kullanım Süresi Nasıl Kısıtlanır?

Dünya teknoloji  devi Apple’ın ürünlerinden olan iPhone veya iPad’inizi sık sık kullanıyor ve iOS cihazınızdaki Instagram, WhatsApp, Facebook, Twitter, YouTube gibi sosyal medyanın popüler  uygulamaların özet akışlarını kontrol etmeyi durduramıyorsanız, iPhone’nun bunun için bir çözümü var. iOS 12 ile beraber gelen bir güncelleme sonucunda iPhone cihazınızda artık her uygulama için günlük limitler koyabilirsiniz. Bu, iPhone’unuzun veya iPad’inizin örnek olarak “X uygulaması”nı yalnızca günde iki saat  kullanabileceksiniz demek. Kullanımı oldukça kolay olan bu özelliğin adı: Ekran Süresi
Özellikle ebeveynlerin tercih ettiği Ekran Süresi özelliği özellikle YouTube gibi vakit geçirilmenin fazla olduğu uygulamalarda uygulama süre kısıtlama yapabilmeyi sağlıyor. Uygulama sınırlama yalnızca sınırlama işlemi ile de kalmıyor. Kullanıcının bu uygulamada ne kadar vakit geçirdiğini gün gün ve saat saat yazarak istatistiklerle gösteriyor.


iPhone uygulama kullanım süresi kısıtlama nasıl yapılır?
– Cihazınızda Ayarlar menüsüne gidin.
Ekran Süresi seçeneğine dokunun.
Sürdür’e girin.
Aygıt seçeneklerinden birini seçin.
Ekran Süresi seçeneği içine girdiğimizde bizi dört adet sekme bekliyor. Bunlar:


Uygulama Sınırları: Yönetmek istediğiniz programların kategorileri için sınırlama yapmanızı sağlar ve bu sınırlar her gece yarısı sıfırlanır.
Atıl Süre: Atıl zaman sırasında Ekran Süresi ile izin vermiş olduğunuz programlar ve telefon aramaları kullanılabilir.
İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları: Uygunsuz içerikleri engeller. Gizlilik verilerinde bir değişiklik yapılmasını isteyen uygulamaları belirlediğiniz parola ile engellemenizi sağlar.
Her Zaman İzin Verilen: Her zaman izin verilen uygulamalardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir