iPhone ve iPad’lere Özel Kablosuz Şarj Özelliği Geliyor!

kablosuz-sarjTüm dünya genelinden oldukça büyük bir başarıya sahip olan teknoloji devi Apple, iPhone ve iPad cihazlarına kablosuz olarak şarj özelliğini dahil etmek için çalışmalara başladı. Akıllı telefon pazarına büyük bir açıda yön vermeyi başaran Apple, Özellikle Steve Jobs’tan hemen sonraki döneminde diğer firmaların yaptıkların yeniliklere uymaya başladı.

Android tarafında Güney Kore’li Samsung’un liderliği önceliğinde birkaç yıldır kullanıcılarına sunduğu kablosuz şarj desteğini cihazlarına dahil etmek için çalışmalara yürütmeye başaran Apple’ın bu özelliğini çıkartacağı yeni iPhone ve iPad serilerinde kullanıcılarına sunacağı kesinleşmiş. Ürün için geliştirilen kablosuz şarj standı üzerine cihazı koyduğumuzda cihaz ile hiçbir şekilde fiziksel olarak kablo teması gerçekleştirmeden ürünü şarj etmeniz kolaylaşıyor.

iphone%20kablosuz%20sarj[1]

The Verge sitesi tarafından yapılan haberlere göre Apple’ın kablosuz şarj teknolojileri üzerinde görevlendirilen iki mühendisi uBeam firmasından transfer edildi. Bununu dışında Apple’ın oldukça profesyonelce kullandığı iş ağı LinkedIn’de ki son dönem paylaşımlarına baktığımızda kablosuz şarj uzmanını işe aldığını açıklıyor. Apple bünyesinde bu hareketlenme firmanın yeni iPhone ve iPad cihazları üzerinde kablosuz olarak şarj teknolojilerini kullanıcılarına sunacağı iddiasını de destekliyor.

Apple’ın Geliştirdiği Kablosuz Şarj Standartlardan Daha Farklı Olabilir

Apple ub zamana kadar diğer firmaların gerçekleştirdiği yeniliği aynı şekilde yapmayarak kullanıcıların hiçbir zaman sunmadı. Bunun dışında son dönemde diğer markalarında yer vermiş olduğu teknolojiler kendi aralarında büyük bir şekilde değişkenlik ve pazarlama başarısına çeviren Apple kablosuz olarak şarj teknolojileri için de benzer adım atacağı düşünüyor.

İnternet ortamında yapılan söylentilere baktığımızda Apple, MacBook gibi ürünlerin dış kasalarına koyacağı bir şarj standı sayesinde iPhone ve iPad gibi ürünlerini kullanıcıların şarj etmesine yardımcı olacağı açıklanıyor. Apple’ın yapacağı bu yenilik benzer bir şekilde Samsung’un geliştirdiği monitörlerde karşımıza çıkmıştı. Monitör üzerine dahil ettiği şarj stantlarına göre kullanıcıların ürünlerini şarj etmesine yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir