iPhone’larda Bilinmeyen Özellik!

Apple geçtiğimiz eylül ayında IPHONE 14 modellerini tanıtması ile birlikte IOS 16 işletim sistemini de gözler önüne serdi. Yenilenen işletim sistemi sistemi ile birlikte APPLE’IN akıllı telefon modelleri de birçok farklı özelliğe kavuşmuş durumda. Peki bu özelliklerin hepsine hakim misiniz?

IPHONE kullanıcıları için 10 özel ipucu

Şirket yaptığı paylaşım ile birlikte kullanıcılarının akıllı telefonlarından en verimli şekilde yararlanmasını hedefliyor. Apple, paylaştığı liste ile birlikte IPHONE modellerinde kullanıcıları için yararlı olabilecek bazı detayları bir araya getirdi.

Apple tarafından paylaşılan 6 dakikalık video, IOS 16 işletim sistemine sahip telefonlar hakkında çeşitli ipuçları barındırıyor. Bu kullanım ipuçları arasında özelleştirilebilir kilit ekranının yanı sıra fotoğraflardan nesneleri çekip çıkarma dahil birçok özellik yer alıyor.

İşte APPLE’IN IPHONE kullanıcıları için hazırladığı o liste:

  1. ‌İOS 16‌’daki Fotoğraflar uygulamasında bir fotoğrafın içindeki nesneye dokunup basılı tutarsanız, nesneyi fotoğraftan kaldırıp başka bir uygulamaya yerleştirebilirsiniz.
  2. ‌İOS 16‌ üzerindeki yeni Kilit Ekranı, kullanıcıların saat ve tarih dahil olmak üzere farklı öğeleri özelleştirmesine, WIDGET’LAR eklemesine ve daha fazlasına olanak tanıyor.
  3. Wİ-Fi ayarları içerisinde, kablosuz internet şifresini kopyalayıp yapıştırmak için kayıtlı bir Wİ-Fi erişim noktası seçebilirsiniz.
  4. E-postanız veya adresiniz gibi sık sık tekrar tekrarladığınız bir şey varsa bir metin değişim özelliğini kullanarak bu durumdan kurtulabilirsiniz. Ayarlar -> Genel -> Klavye -> Metin Değiştirme kısmından bunu düzenleyebilirsiniz.
  5. Piliniz azalıyorsa veya bir şarj cihazına erişiminiz olmadığında pil ömründen biraz tasarruf etmek istediğiniz durumlarda kolay erişim için Kontrol Merkezi’ne Düşük Güç MODU’NU ekleyebilirsiniz. Ayarlar -> Kontrol Merkezi üzerinden bu ayarı gerçekleştirebilirsiniz.
  6. Birden fazla fotoğrafı paylaşmak veya başka bir uygulamaya taşımak istiyorsanız, bir fotoğrafa dokunup basılı tutup, başka bir yere kaydırdıktan sonra diğer fotoğrafları dokunarak seçmeye devam edin. Ardından, tüm fotoğrafları IOS’TAKİ diğer uygulamalara veya yerlere sürükleyip bırakabileceksiniz.
  7. Kamerayı hızlı bir şekilde açmak istiyorsanız, I?PHONE’UNUZUN Kilit Ekranının sağ alt köşesindeki Kamera KISAYOLUNA dokunun ve basılı tutun.
  8. IOS 15 ve sonraki sürümlerde, kamera uygulamasındaki veya bir fotoğrafın içindeki metni otomatik olarak çevirmek için artık Canlı Metin’i kullanabilirsiniz. Kamera uygulamasında, kamerayı bir metne doğrultun ve sağ köşede görünen Canlı Metin’e dokunun, ardından gösterilen seçeneklerden ÇEVİR’İ seçin. Bu özellikle Fotoğraflar‌ uygulamasında önceden çekilmiş fotoğraflar için de işe yarıyor.
  9. NOTES uygulamasını kullanarak bir kağıdı kolayca tarayabilir ve dijital bir kopyasını oluşturabilirsiniz. Notlar uygulaması, belgenin parlama olmadan okunaklı görünmesi için görüntüyü otomatik olarak düzgün bir şekilde kırpacak ve düzenleyecektir.
  10. Fotoğraf kitaplığınızdaki ilk fotoğrafınızın ne olduğunu merak ediyorsanız, tek dokunuşla kolayca bulabilirsiniz. ‌Fotoğraflar‌ uygulamasında, herhangi bir kitaplık, albüm veya arama sonucundaki ilk fotoğrafa atlamak için ‌IPHONE cihazınızın üst kenarına dokunmanız yeterli.

Apple, IPHONE kullanıcıları için seçtiği ipuçları bu şekilde sıralanıyor. Peki siz hangi ipuçlarını yararlı buldunuz? Görüşlerinizi ve paylaşmak istediğiniz ipuçlarını yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir