İple Yüz Germe Nedir, Nasıl yapılır?

İple yüz germeaskılama yöntemi için kullanılan ipler tamamen eriyebilen, herhangi bir alerjik risk oluşturmayan bir maddeden üretilmiştir. Cildin orta tabakasında kılavuz yardımı ile ilerleyen ip istenilen bölgeye ulaşınca giriş yapılan yerden çekilir. Bu işlem sırasında çentiklerin etkisiyle dokular yukarıya doğru kaldırılır. İstenilenestetik, elastik görünümiçin birden fazla ip dokuya farklı açılarda yerleştirilebilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen bu işlem genellikle yarım saat sürer.

Ameliyatsız Yüz Germe 

Ameliyatsız yüz germe yaşlanma ile ortaya çıkan yüz bölgesindeki gevşeme, kırışıklık, sarkma gibi gerçek kemiğin etkisiyle ortaya çıkan sarkmaların iple gerdirilmesi işlemidir.  Ameliyatsız yüz germe operasyonu olup özel ipler yardımıyla gerçekleştirilir. Yüz germe için özel olarak üretilen ipler cildin altına yerleştirilerek sarkan yüz ovali yukarıya doğru toparlanır. İple askılamayöntemi yüz bölgesi ve çene hattındaki sarkmalarda, boyun ve kaş sarkmalarında oldukça etkilidir.

İpleYüz Askılama Kimlere Uygulanır?

İple yüz askılamanın uygulandığı kişiler özellikle yüz bölgesinde sarkma, kırışıklık, yaşlılık belirtisi olan hastalardır. Ameliyatsız yüz gerdirme yöntemi 35 – 60 yaşarasındaki kişiler üzerinde uygulanır. Ancak yüzünde çok fazla kırışıklık, sarkma, yağlı ve ağır yüzü olmayan kişiler de ileri yaşlarda bu yöntemi tercih edebilir. İple yüz germe ameliyatı olmayı isteyen, anestezi almak istemeyen, ameliyatın yan etkilerinden çekinen kişiler de iple yüz askılama uygulamasını rahatlıkla tercih edebilir.

İpleYüz GermeCilde Nasıl Etki Eder?

İple yüz germenin cilde etkisi yeni kolajen demetleri oluşturduğu için gençleştirme üzerinedir. Cilt altına yerleştirilen ipler ciltteki dolaşım ve kolajen üretimi ile cildin nem seviyesini artırır. Artan kolajen üretimi kırışıklıkları azaltarak cildin daha sıkı, estetik, canlı ve dinamik görünmesini sağlar. İple yüz germe işleminden olumlu, tam, etkili bir sonuç almak için 3 ay bekleyebilirsiniz. Estetik sürecinin tamamlanması kişiden kişiye göre değiştiği için ortalama olarak 2 yıl kadar etkisi vardır.İple yüz askılama yönteminin etkisi geçse de kişi bir önceki halinden belirgin bir şekilde daha gergin, estetik bir görünüme sahip olur.İple yüz askılama yönteminin etkisinin geçtiğini fark ederseniz bu işlemi cildinize yeniden uygulayabilirsiniz.

İpleYüz GermeSonrası Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İpleyüz askılama sonrasında dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır:

  • İple yüz germe uygun koşullarda doğru uygulandığı takdirde herhangi bir ciddi yan etkisi olmayan, profesyonel bir estetik uygulama yöntemidir.
  • Uygulama sırasında morluk, hassasiyet,şişlik, hafif ödem, ipin giriş bir yerinde gamze gibi çukurluklar oluşabilir. Bu etkiler bir- iki hafta içerisinde gerileyerek zamanla cilt yüzeyinde herhangi bir iz bırakmaz. İple yüz germe işlemi sonrasında hasta günlük hayatına kısa sürede rahatlıkla dönebilir. 24 saat sonrayüzüne makyaj uygulayabilir.
  • İşlem sonrasında 2 hafta süre ile sert yiyecekleri ısıramaya, yüzüstü yatmamaya, yüz kaslarınızı aşırı hareket eden durumlardankaçınmaya özen göstermelisiniz.
  • Diş ile ilgili uygulamaları eksiksiz, doğru şekildegerçekleştirerek yüz kaslarınıaşırı zorlamadan, hekiminizin önerdiği aktivite, beslenme ve ilaçprogramını uygulamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir