ISDone.dll Hatası Nasıl Çözülür?

ISDone.dll hatası nedir?
Bilgisayar kullanıcıları indirdikleri programlarda bazen beklenmedik sorunlar ile karşılaşabiliyor. Bu yazımızda bilgisayar kullanan çoğu kişinin karşısına çıkan ve can sıkan hatalardan biri olan DLL hatasını ele alacağız, çoğunlukla dosyaların eksik veya zarar görmüş DLL dosyalarından kaynaklamaktadır. Bu sıkıntılardan biride ISDone.dll hatasıdır.

ISDone.dll dosyası genellikle bir oyun veya programın yüklenmesi sırasında yüklendikten sonra programı çalıştırmak istediğinizde size ISDone.dll eksik bir hata mesajı gönderir.

ISDone.dll hatası çözümü yaparken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için sıraladık.
ISDone.dll hatası çözümünü yaparken kullanıcıların dikkat edilmesi gereken noktalar var. Yüklemiş olduğunuz veya yükleyeceğiniz ISDone.dll dosyasının bilgisayarınız ile uyumlu olması gerekiyor. Aksi takdirde bilgisayarınızdaki dosya düzelmez ve hata almaya devam edersiniz.

ISDone.dll hatası çözümü için ilk yol
1.Adım İlk olarak yapmanız gereken yükleyeceğiniz oyun veya programlar RAR dosyası içinde ise, onları RAR dosyasından çıkartmanız.


2.Adım Bilgisayar klasörüne girip sağ üstteki arama kısmına gelip system32 yazıyoruz. Sonra önümüze çıkan system32 klasörüne tıklıyoruz. Ardından size vereceğimiz linkteki ISDone.dll dosyasını system32 klasörünün içine atıyoruz.


3.Adım Bilgisayarınız 32bit ise 2. adımdaki gibi çözmüş oluyoruz.

Fakat 64 bit ise bilgisayar klasörüne giriyoruz. Ardından sağ üstteki arama kısmına SysWOW64 yazıyoruz ve önümüze çıkan SysWOW64 klasörüne tıklıyoruz. Ardından size vereceğimiz linkteki 64 bit uyumlu olan ISDone.dll dosyasını SysWOW64 klasörünün içine atıyoruz.


4.Adım Sonrasında RAR’dan çıkarmış olduğumuz oyun veya program dosyasını hata vermeden bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.
ISDone.dll hatası çözümü için ikinci yol
1.Adım Bilgisayarınızda bir antivirüs programı kurulu ve açıksa, ilk olarak onu bu işlemleri yapana kadar devre dışı bırakın. Daha sonra “Windows Defender” programını çalıştırıp onu da devre dışı bırakın. Devamında tekrardan üstteki birinci çözüm yolunu deneyin.


ISDone.dll 32 – 64 bit indirme linki

ISDone.dll Nereye Atılır?
32 bit için system32 , 64 bit için SysWOW64 klasörüne, indirdiğimiz ISDone.dll dosyasını atıyoruz.

Yukarıda vermiş olduğumuz linkten indirmiş olduğunuz ISDone.dll dosyasını sadece gösterilen klasörlere atmanız yeterli olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir