Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Cilt yüzeyine diğer damarlardan yakın olan damarlara kılcal damar ismi verilmektedir. Bu damarlar derinin hemen altında olduğundan bazı rahatsızlık durumlarında cilt üzerinden görünür duruma gelebilirler. Cilt yüzeyine yaklaşmış olan damar görüntüsü de kişilerin kendilerini iyi hissetmemesine neden olabilir. Ciddi bir sağlık sorunu olmamasına rağmen kişilerin kendilerini iyi hissetmemesi bazı ruhsal sorunlara bile neden olabilmektedir. Yüz bölgesinde oluşan kılcal damarların bazı durumlarda çatlaması yüz bölgesinde kızarık bölümlerin oluşmasına yol açabilmektedir. Kılcal damar tedavisi günümüzde çok kolay tıbbi yöntemler ile yapılabilmektedir. Son derece hızlı yöntemler ile yapılan kılcal damar tedavisinden çoğu zaman yüzde yüz oranında sonuç alınabilmektedir.

Kılcal Damarlar Neden Cilt Üzerinden Görünür?

Kılcal damarlara neredeyse vücudun her bölgesinde rastlamak mümkündür. Çoğu kişide görsel olarak da çok fazla zararlı görünmese de bazı kişiler kılcal damarların varlığını çok yoğun bir şekilde hissetmektedir. Kılcal damarların en çok görüldüğü alanlar yüz ve bacak bölgeleri olarak sayılabilir. Fakat bazı kişilerde göbek ve basen kısmında da kılcal damarların belirgin olarak görüldüğü bilinmektedir. Kılcal damarların bacaklarda görülmesinin nedeni çok fazla ayakta durmak olarak sayılabilir. Çok fazla ayakta durması gerekli olan meslek gruplarında kılcal damar görünme oranı daha yüksektir.

Çevresel faktörler kılcal damar oluşumuna neden olabilmektedir. Uzun süre doğum kontrol hapı kullanmak, olması gerekenden daha fazla güneş ışığına maruz kalmak, hormon tedavisi görmek, kortizon içerikli kremler kullanmak ve bazı ilaçların kullanımı cilt üzerinde kılcal damar görüntüsünü artırabilmektedir. Peki; kılcal damar tedavisi nasıl yapılır?

Kılcal damar tedavisi yüzde yüz sonuç alınabilen bir tedavi sistemidir. Öncelikli olarak kılcal damarların hangi nedenlerden dolayı ortaya çıktığı araştırılmalıdır. Dar kıyafet giyme, ani kilo alma, çok aşırı güneşe maruz kalma, cilt yaşlanmaları, genetik faktörler ve hamilelik cilt üzerinde kılcal damar çıkmasının nedenidir. Kılcal damar tedavilerinde en fazla tercih edilen damar tedavi sistemleri lazerle tedavi edilen bir çeşitliliğe sahiptir. Lazer ile tedavi edilen kılcal damarların tekrardan aynı bölgede çıkması beklenen bir tedavi yan etkisi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir