Kız oyunları ve Friv oyunları

Kız oyunları; özellikle internet ortamında kız çocukları için hazırlanmış oldukça geniş kapsamlı kategoriler içeren oyunlar arasında bulunmaktadır. Kız oyunlarında birçok oyun yer alır. Özellikle kızların evcil yapıları nedeniyle oynayabilecekleri oyunlar; daha çok giyim, moda gibi konuları içerir. Giyim oyunlarında genelde gardıropta yer alan kıyafetlerin değişik düzenlemeler yapılması; bunun yanı sıra bebeklerin giydirilmesi gibi daha birçok uygulama yer almaktadır.

Ayrıca kız oyunları içerisinde makyajların yapılması, saçların yapılması, yaz tatili elbiseleri, kış, yaz, ilkbahar ve sonbahar gibi mevsimlerdeki moda rüzgarlarının nasıl olduğuna dair moda içeriklerini taşır. Kız oyunları genelde kızların ilgi alanı olan kategorileri içerir. Kızlar süslenmeyi, giyinmeyi, gezmeyi ve ev işleri gibi birtakım uygulamaları sever. Bunlara yönelik olan birçok kategorideki oyun kız oyunları içerisinde yer almaktadır. Kız oyunları eğlenceli olmasının yanı sıra kızların bazı konularda pratiklik kazanmasına da yardımcı olacak uygulamaları içerir. Oyun karakterleri üzerinde tecrübelerini konuşturmaları sağlanan kız oyunlarında özellikle küçük kız çocuklarının can sıkıntısını giderecek bir çok oyun yer almaktadır.

Friv oyunları 

Eğlenceli oyunlar arasında bulunan Friv oyunları genelde öğrencilerin tatil günleri için zaman geçirmek üzere oynadığı ve ilgi gösterdiği oyunlar arasında yer alır.  Friv oyunları popüler olmasının yanı sıra günlük hayatta yaşadığınız stresi atabileceğiniz oyunlar arasında bulunur.

Özellikle oyun kategorileri içerisinde yer alan araba yarışı oyunları, macera oyunları, Süper Mario oyunları, zeka oyunları, savaş oyunları, makyaj oyunları, kız oyunları, balon patlatma oyunu, beceri oyunları, adam asmaca, futbol oyunları, zombi oyunları gibi daha birçok kategori içermektedir.

Keyifli anlar yaşamak için Friv oyunları özellikle ücretsiz ve üyelik şartı olmadan oynanabilecek oyunlardır. Friv oyunlarında en popüler olan oyunlardan birisi de Öfkeli sürücü oyunudur. Bu oyun bir çok kişi için dikkat çeken ve keyifli oynanan oyunlar arasında yer alır.  Friv oyunları kategorilendirme sistemi olmayan ve karışık bir şekilde oynanabilen oyunlar arasında bulunması ile fazla tercih nedeni olmaktadır. Çünkü birçok oyunu rahatlıkla oynayabilme imkanı bu sayede bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir