MacBook Pro’nun Hızlı Şarj Özelliği İçin Ekstra Ödeme Yapmanız Gerekecek

Teknoloji devi Apple, profesyonellerin ve profesyonel tüketicilerin kesinlikle keyif alacağı birçok özelliği bir araya getiren yeniden tasarlanmış MacBook Pro serisini sonunda tanıttı. Bu özelliklerden biri, yalnızca 30 dakikalık hızlı şarjın ardından en az %50 şarj alabilme yeteneğine sahip. Bununla birlikte, yakalama, hızlı şarj etme yeteneğinin ek bir maliyetle gelmesidir.

Temel model olan 14 inç MacBook Pro, 67W USBC adaptörüyle birlikte geliyor. Apple‘ın etkileyici hızlı şarjından yararlanmak için alıcıların 96W USB-C güç adaptörü için fazladan 20 dolar ödemesi gerektiği ortaya çıkınca kullanıcılar buna tepki gösterdi. 20 Dolar fazla gibi görünmese de yeni MacBook Pro‘nun seçim çerçevesi özelliklerinden birinin hala ekstra bir ücret olması hayal kırıklığı yaratıyor.
Apple‘ın temel modeli MacBook Pro‘yu satın alan birçok müşteri, ürünle birlikte verilen 67W şarj cihazının yeni dizüstü bilgisayarlarını hızlı şarj etmeyeceğini fark etmeyebilir. Apple‘ın web sitesi, müşteriler 10 çekirdekli M1 Pro çipli modeli seçerse 96W şarj cihazının “ücretsiz yükseltme” olduğunu söylüyor, ancak bu 200 dolarlık bir yükseltme.

Yapılan hesaplara göre, yeni MacBook Pro modelleri, piyasadaki herhangi bir dizüstü bilgisayardan daha iyi bir performans sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir