MarkamIN ile yeni bir blog yolculuğu

Müjdemi isterim arkadaşlar. İstemeyenler için dostbiri.com üzerinden reklam ve pazarlama gibi kişiselliğin biraz dışında kalan içeriklerimi kaldırdım. Yerine de markam.in isimli bir blog açıp oraya taşıdım. Artık isteyen burayı isteyen orayı takip edebilir. Ben ise her ikisine birdern bi göz atmanızı isterim :p

Bir kaç gün önce yazdığım Marka olmak mı istersin Google’da yükselmek mi? başlıklı yazımdan sonra aklıma geldi. Sen markadan anlamazken marka ile ilgili yazılar yazıyorsun. Bunu birde sözde kişisel blogunda yapıyorsun. Ayıp ulan. Kişisel blog deyip çorba bir içerikle gidilir mi dedim kendime. 13 ekim akşamı oturdum ve başladım domain araştırmaya. Bir kaç tane domain bulduktan sonra aklıma ya en yatanını markam.in‘i ki ben markamin şeklinde birleşik okumayı daha çok seviyorum satın aldım.

Domain’i satın aldıktan sonra sırasıyla WordPress kurulumunu ve içeriği taşıdım. Ardından tema araştırmalarına başladım ki işin en uzun süren kısmı buydu. 14 ekim gecesinden bu yana yaklaşık 40 saat falan sürdü. Temayı bul editle falan sıkıntılı iş. Yine genel olarak temayı hallettikten araya logo yapma işini de sıkıştırdım.

markamin logoLogomda yukarıdaki gibi. Fikir aşaması ve yandaki tokalaşan elleri bulmak uğraştırdı biraz. Gerisi ufak tefek işlemler ile fazla zaman almadan halloldu.

Logo çalışması haricinde yaptığım diğer işlem facebook sayfası açmak oldu yeni blogum için. Blogun facebook sayfasının linki BU. Hani bir ara beğenirsiniz diye tahmin ediyorum 🙂

Velhasıl alelacele ve fazlaca düşünülmeden yazılmış yazımı neticelendirirken sorayım. Ne dersiniz olur mu bu iş? Olursa eleştir bakayım tasarımını azıcık. Neler yapayım başka başka?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir