Maskeli Süvari – The Lone Ranger

the_lone_ranger-maskeli-süvari

Tür: Aksiyon ,  Macera ,  Western

149 Dak.

Yönetmen: Gore Verbinski

Oyuncular: Johnny Depp ,  Armie Hammer ,  Tom Wilkinson ,  William Fichtner,  Helena Bonham Carter

Film Özeti 

Asıl adı John Reid olan Lone Ranger lakaplı bir kovboyun, Kızılderili ruhani yardımcısı Tonto ile haksızlıklara karşı verdiği mücadeleyi anlatan ünlü TV dizisinin sinema versiyonuyla beyaz perdeye aktarılıyor. Yapımcılığını Jerry Bruckheimer ve yönetmenliğini Gore Verbinski’nin yaptığı filmin baş rollerini ise Johnny Depp, Armie Hammer ve Tom Wilkinson paylaşıyor. (Bu paragraf sinemalar.com’dan alınmıştır.)

Öncelikle söylemeliyim ki filmi uzun süredir izlemek istiyordum. Geçen yıl sinemada gösterime girdiğinde 2-3 sefer niyetlendim ama gitmek kısmet olmadı. Başrolde Johnny Deep’in olması ve ilginç afişi ile ilk gördüğüm anda bir elektrik almıştım. Hatta gişede de epey hasılat bekliyordum bu filmden ancak Maskeli Süvari ile birlikte gösterime giren alacakaranlık ve yanlış hatırlamıyorsam 2 tane daha iddialı filmin arasında pek kendini gösteremedi.

Filmde Johhny Deep’in canlandırdığı Tonto karakteri tıpkı Jack Sparrow karakteri gibi hafif kırık ama tamamıyla farklı karakterler. Bu yüzden beklentilerinizi boşa çıkartacak düşüncelere kapılmayın derim. 🙂 Tonto (Johnny Deep) Komançi isimli bir kızılderili kabilesine mensup ve zamanında yaptığı bir hata yüzünden kabilesinden sürülmüş bir kızılderili. Yaptığı hata aslında pek hata olmasada başına büyük işler açıyor. Başına açtığı işler yüzünden de hafiften sıyırıyor balataları ama bu durum filme gayet güzel bir hava katmış. Tonto’nun yanında maskeli süvari rolüyle Jonh Reid (Armie Hammer ) yer alıyor.  John ise okulundan yeni mezun bir kanun adamı.  Hikayede Tonto ile birlikte güzel bir ikili oluşturuyorlar.

Filmin geri kalanıyla ilgili birşeylerde  yazmak istiyorum aslında ama başladıktan sonra bırakacağım yeri kestiremediğimden yazdıklarım az da olsa spoiler içeriyor. Bundan dolayı yazdığım  bir paragrafı sildiğimi belirtmeliyim. İşin özü filmi oldukça beğendim. Puan vermem gerekirse 8/10 puan ile oldukça iyi bir yere koyabilirim filmi. İzlemek isteyenlere ise şimdiden iyi seyirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir