Microsoft, Windows Güncellemelerini Değiştireceğini Açıkladı!

Hatırlarsanız 5 Ekim tarihinde Windows 11 piyasaya sürülmüştü. Microsoft, devamında yeni işletim sistemi güncellemeleri ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyordu. Şirket yeni güncelleme paketleri ile yeni özellikleri kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor.
Microsoft, yeni işletim sisteminin piyasaya çıkmasının ardından Windows Insider Programı‘nın 7. yıl dönümünü kutlamıştı. Devamında paylaşılan bir blog gönderisinde şirketin büyük güncellemeler dışında kullanıcılara yeni özellikler sunacağına yönelik bilgilere yer verildi.
 Windows 11 güncellemeleri, işletim sisteminden bağımsız olarak gerçekleşiyor. Bu sayede şirket kapsamlı olmayan ancak küçük yenilikler getiren üzerinde paketler üzerinde çalışarak kullanıcıların beğenisi kazanmayı hedefliyor.

Microsoft bu süreci Insider ile test ederek gelecek sürümlerin kapsamını ve sıklığını arttırmayı hedefliyor.
Kullanıcılar, bu yeni paket güncellemelerini cihazlarına aldıklarında, bilgisayarlarının mümkün olduğunca az aksamaya uğramasını sağlayacak. Ek olarak şirket, bu paketler sayesinde yeni gelecek güncellemeleri yüklemenin çok daha kolay hale geleceğinin garantisini veriyor.
Windows 11 güncelleme paketleri, yeni derlemeler ve toplu güncelleştirmelerle aynı şekilde Windows Update aracılığıyla ilk önce Insider‘a ulaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir