Minecraft nedir?

Minecraft ; java alt yapısı ile çalışmakta olup, son zamanlarda popüler göstermekte olan ve son zamanlarda bir çok sunucu açılmakta olup daha büyük bir kitleye imza atmaktadır. Birbirinden özgün projeler ile veya yeni fikirler ile daha gelişmiş sunucular oluşturuluyor.

Minecraft server nedir?:

Minecraft server, hamachi (çoklu bağlantı) veya belirli bir makineye kurulup sizlere sunulan bir sunucudur. Bu sunucu üzerinde aynı tekli oyuncudaki gibi oyunu oynayabilirsiniz. Fakat bazı kurallar vardır. Sunucu admini veya OP size bazı komutları engellemiş olabilir veya bu komutları kullanmanızı istemiyor olabilir. Bu yüzden bu komutlar için veya sistemler için pluginler tasarlanmıştır. Bu pluginler java > bukkit api veya spigot api ile kodlanıp, sizlere sunulmaktadır. Bunların bazıları ücretli, bazıları da ücretsiz olmaktadır. Bu pluginler ile kendinize bir sunucu tasarlayabilirsiniz. Var olan sunucuları görmek veya sunucu listesini görmek istiyorsanız. Platformumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Minecraft server nasıl kurulur?:

Minecraft server, hamachi (çoklu bağlantı) veya belirli bir makineye kurulup sizlere sunulan bir sunucudur. Veya da belirli firma şirketlerinden sunucu alıp o şekilde sunucu açabilirsiniz. Bunun belirli bir aylık ücreti mevcuttur. Bu ücreti ödeyip, sunucuyu kiralayabilirsiniz.

Bu sunucu üzerinde aynı tekli oyuncudaki gibi oyunu oynayabilirsiniz. Fakat bazı kurallar vardır. Sunucu admini veya OP size bazı komutları engellemiş olabilir veya bu komutları kullanmanızı istanbul escort istemiyor olabilir. Bu yüzden bu komutlar için veya sistemler için pluginler tasarlanmıştır.

Minecraft ipsini bulduğumuz sunuculara nasıl giriş yaparız?:

  • Giriş yapabilmek için önce minecraft’ı indirmeniz gerekiyor.
  • İndirdikten sonra sunucu sürümüne göre versiyonu seçip launcherımız başlatıyoruz.
  • Ardından Çoklu Oyunculuk butonuna basıp, Doğrudan Bağlan butonuna basıp sunucu ipsini girip bağlanıyoruz.
  • Bu şekilde istediğimiz sunucuya girip, istediğimiz oyun modunu oynayabiliyoruz.

Minecraft sunucu reklam ilanı nasıl verilir?:

  • Sitemize kayıt olunuz veya giriş yapınız.
  • Giriş yaptıktan sonra üste bulunan Hesap butonuna basıp.
  • Ardından Sunucu Ekle butonuna basıp, sunucu bilgilerini giriniz.

http://minecraftserver.gen.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir