Müziğim ve Ben #Mim

Kadın bloglarının sanıyorum ki en beğendiğim yönü erkek bloglarından daha farklı içeriklere odaklanıyor olmaları. Kişisellik kavramı erkek blogu ile kadın blogları arasında büyük oranda farklı algılanıyor ve yaşanıyor. İki Kızın Kitaplığı isimli bir blogda gördüğüm bu mimi yüzsüzlük yapıp kendi bloguma getirdim. Hani umudum olsa bu mimin dolana dolana buraya kadar geleceğine böyle bir işe girişmem ama hiç umudum olmadığından konuyu kulağından tuttuğum gibi getirdim buraya.

müziğim ve ben

1- Müzik denildiğinde aklınıza ilk gelen kelime nedir?

Müzik denilince aklıma gelen zaman ve mekana göre hayal etmek ya da Arctic Monkeys olur. Hayal etmek klasik bir cevap kabul edersiniz. Ama Arctic Monkeys ne la diyenler için ise cevabım 3. seçenekte olacak

2- Hiç müzikten bıktığınız oldu mu? Veya dinlemeye ara verdiğiniz?

Müzikten bıkmak değil de şarkılarımdan bıktığım çok oldu. Ben öyle ne denk gelirse dinelemek yerine hoşuma giden parçaları liste yapar ve uzun süre aynı listeyi dinlerim. Sadece hoşuma giden parça olursa listeme eklerim. Listemin yeterince iyi olmadığı zamanlarda müzik dinlemeyi bırakırım. Ta ki yeniden bir liste oluşturacak kadar şarkı bulasıya ya da şarkı dinlemeyi özleyesiye kadar

3- Hayatınız boyunca hayranı olduğunuz bir ses sanatçısı oldu mu? Posterlerinizi odanıza astığınız, fan dediğimiz türden yani?

Arctic Monkeys. İngiliz bir müzik grubu olur kendileri. Sanıyorum ki en uzun soluklu dinlediğim grupta bunlar. Hafif rock gibi bir tarzları var sanırsam ve özellikle şarkılarının sözleri çok hoşuma gidiyor. Başlangıçta az bir ergen kılıklılardı. Böyle sahnede seyirciye g*tünü dönmeler falan. Abidik gubidik saç tipleri ve giyimleri ile evladım olsa sevilmez modundaydılar. Halende pek Türkiye sokaklarında yürüyecek gibi değiller ama artık kendileri bir tarz olduğundan yadırgamıyoruz.

Sorunun poster ile ilgili kısmına gelince söylemeliyim ki Galatasaray’dan başka kimsenin posterini asmam ben odamın duvarına. Onu da en son ne zaman yaptım hatırlamıyorum.

4- Kitap okurken müzik dinler misiniz?

Kitap okurken müzik dinlediğim çok nadirdir. Dinlersem de sadece Farid Farjad dinlerim. Benim huyumdur yanımda bir ses varsa onu dinlerim. Farid Farjad parçalarında söz olmadığından dinlemek hiç bir sıkıntı olmuyor. Hatta o muhteşem kemanı dinlemeyi teşvik bile ediyor çalmaya başladığın andan itibaren

5- Çok klasik ama yine de sormak istiyorum. Sizin türünüz ne?

Yukarıda listemden bahsettim ya hani. İşte o listede her tarzdan parça var. kemanından Demet Akalın‘ına kadar.

6- Asla dinlemem dediğiniz bir tarz var mı?

Arabesk rap. 10-12 yıl önce ilk rap dinlediğim zamanlarda bile arabesk rapi dinlemezdim. Sagopa Kajmer‘i arabesk rap saymıyorum tabi. Ben ateşten gömlekli albümüne kadar dinledim. Sonrası biraz arabesk rapi andırdığı için anında kestim muhabbeti.

7- Size bir şarkıcı olsanız kim olmak isterdiniz desem?

Bunu bir şarkıcı olarak cevaplamasam? Benim olmak istediğim tek şarkıcı dizilerde şarkı söyleyen oyuncular. Diziyi izlerken o anki hissettiğin duyguları körükleyen parçalar giriyorlar ya. İşte o bitiriyor beni. Severek izlediğim her dizinin içinde çalan parçaları daha da çok sevdim.

8- İmkanınız olsa ülkemizde müzikle ilgili neyi veya neleri değiştirmek isterdiniz?

Elimde sihirli bir değnek olsa ve müzikle ilgili bir şeyleri değiştirmek istesem ilk olarak sırf adını duyurmak için bir tarafını açan ve açtığı yerleriyle popüler olmaya çalışanların gö*üne (gözüne) sokardım o değneği. Maksat sonradan gelenlerin gözü korksun. Hani tonla müzisyenim  diyen var ama aralarından cımbızla seçiyoruz iyileri.

9- “Bu şarkı benim!” dediğiniz bir şarkı var mı? 

Her şarkı zamanına göre güzel. Yaşadğığım duyguya göre şarkım değişebilir 🙂

10- TV’lerde bol bol yayınlanan Talk Show programları hakkında ne düşünüyorsunuz? Özellikle sunucusunun ses sanatçısı olduğu programlardan bahsediyorum.

Talk show derken? Ben bir tek Beyaz Şov’u biliyorum. Gerisi hakkında bir fikri yok. Malum televizyon uzun süredir mamak çöplüğü gibi.

11- Kim şarkı söylemesin sorusuna vereceğiniz ilk isim kimdir?

Kimseyi şey ettirmek istemem şimdi. şarkı söylemesini istemediğim adamı dinlemiyorum zaten. Hani müziğin bir Burak Yılmaz’ı yok benim için. Atsa da sevmiyorum atmasa da 🙂

Bendeniz bu mim Mehmet, İsmail, Çağrı ve Mustafa‘ya gönderiyorum. Az kişi mimledim ki sonra mimleyecek adam aramayın. Yine  sizi düşünüyorum görüyorsunuz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir