Need For Speed – Hız Tutkusu (2014)

need-for-speed-hiz-tutkusu-2014.png

Karakterimiz Tobey hem fazlasıyla hızlı hemde fazlasıyla öfkeli ama filmin o meşhur hızlı ve öfkeli serisiyle bir ilgisi yok baştan söyleyeyim 🙂 Her yarış filminde olduğu gibi aksiyon bolca var. İşin içinde kişiler arası rekabet var, hırs var, intikam var. Film emsallerine bakarak hem onların aynısı hemde işleniş açısından daha farklısı. EA Games’in Need For Speed isimli efsane oyunundan uyarlama olduğu düşünürsekte oldukça gerçekçi bir film denilebilir. Malum efsane oyun insanın düşünce sınırlarını biraz zorluyor 🙂

Tobey Mashall ( Aaron Paul ) babasının ölünden sonra kendisine kalan tamirhaneyi 4 arkadaşıyla birlikte işletmekte ve zaman zaman yasa dışı yarışlara katılarak gününü geçirmektedir. Zamanla işlerinin kötüye gitmesi ile borç batağına giren Tobey aynı kasabada birlikte büyüdüğü ve en büyük rakibi olan  Dino Brewster‘dan (Dominic Cooper ) gelen iş teklifini zoraki olarak kabul eder. Amacı işten kazanacağı para ile borçlarını ödemektir. Tobey işin sonunda rakibi ve düşmanı olan Dino ile kapışır. Kapışma sonunda yaptıkları yarışta Dino, Tobey‘in arkadaşının ölümüne sebebiyet verir ve ortalıktan kaybolarak suçu Tobey‘in üstüne yıkar. 2 yıl kaldığı cezaevinden intikam hırsıyla çıkan Tobey, önüne en büyük hedef olarak Dino‘yu yenip hapse göndermeyi koyar. 

Yönetmenliğini Scott Waugh‘un yaptığı filmin oyuncuları Breaking Bad dizisinden tanıdığımız Aaron Paul (Tobey Mashall), Dominic Cooper (Dino Brewster), İmogen Poots (Julia Maddon), Roman Rodriguez (Joe Peck), Michael Keaton (Monarch), Rami Malek (Finn), Scott Mescudi (Benny), Dakota Johnson (Anita).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir